Вже десять років у Полтаві існує колектив історичного бального танцю «Полонез»

Вже десять років у Полтаві існує колектив історичного бального танцю «Полонез», незмінним керівником якого є Людмила Сотник. Кілька разів на тиждень полтавки, які вийшли на пенсію, але не полишають активного життя, приходять до Міського будинку культури на репетиції. Тут вони забувають про вік, проблеми зі здоров'ям та домашні негаразди. З учасниками колективу спілкувалася Марина Молька.

«Танці дарують другу молодість, поліпшують стан здоров'я, а ще – піднімають настрій», – розповідають полтавки, які вийшли на пенсію, але не збираються сидіти вдома. Восени, коли у більшості їхніх однолітків загострюються хронічні захворювання, ці жінки не відчувають землі під ногами, і все – завдяки помірним фізичним навантаженням. Одна з них – Вероніка Рогожнікова, танці у прямому сенсі поставили її на ноги.

/Вероніка Рогожнікова, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»
Я вже з 2-го поверху вниз спускалась, лише опираючись на поручні, у мене ноги в колінах не згинались. Що є такий колектив, дізналася випадково, я сюди прийшла, мене прийняли, мені тут сподобалось, я позбулася всіх цих проблем з ногами/

Частина учасників колективу ще працюють, танцями займаються у вільний від роботи час.

/Валентина Василівна, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»
Я відвідую цей гурток танцю упродовж 4 років, а ще – працюю лікарем в 4-й лікарні, поєдную хороше, приємне з корисним/

Колектив постійно відвідує близько 40 полтавок, найстарші його учасниці давно розміняли 7-й десяток. Та вік – це останнє, на що тут звертають увагу.

/Олена Даценко, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»

Замість того, щоб ходити по лікарнях і прислухатися, що болить, ми тут проводимо час!/

/Лариса Яківна, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»
Доки ми всі разом і разом танцюєм, ніколи нам не зістаритись/

Нині колектив історичного бального танцю «Полонез» – суто жіночий, але ще кілька років тому у ньому були і чоловіки, розповідає його незмінний керівник Людмила Сотник.

/Людмила Сотник, керівник колективу історичного бального танцю «Полонез»
У нас колектив жіночий, бо якщо є чоловік, то потрібно вводити чоловічу партію. Жінка виконує жіночу, а чоловік – чоловічу. Вони вже будуть виділятись, і для колективу – дискомфорт, а от якби були чоловіки для всіх – це вже інша справа/

Чоловіки є в іншому колективі – «Сеньйори», його теж відвідують полтавці, яким за 50-т. Їх інколи запрошують до «Полонезу» для виконання окремих партій.

/Олександ Бронніков, учасник хореографічного колективу «Сеньйори»
- Коли я приходжу, то всі аплодують! (аплодує і йому аплодують)
- Особливо, коли запізнюєшся!
- А запізнююсь я завжди!/

В репертуарі колективу – близько 20 танців, серед них – полонез, падеграс, краков'як та кадриль. «Полонезівці» щороку виступають для полтавців 9 травня, а також до Дня міста та 1-го жовтня, коли світова спільнота вшановує людей похилого віку. Проте себе до цієї категорії танцюристи не зараховують.

Стрічка новин