Свою думку про політиків та ситуацію в Україні висловили художники

Свою думку про політиків та ситуацію в Україні висловили художники. Карикатури та шаржі на головні фігури на політичній карті намалювали митці різних міст України. Свої роботи вислали і їх колеги з-за кордону. Виставку політичних карикатур відкрили у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Очікується, що вона буде резонансною. 

Виставка карикатур, що з'явилася у Галереї мистецтв, – це спільний проект херсонського літературного фестивалю «Гоголь фентезі» та полтавського творчого об'єднання «Карлюка».

/Михайло Шлафер, організатор виставки
У нас у Полтаві у 2010 відбулася міжнародна виставка, яку нам надали наші сербські друзі, антивоєнна виставка. Коли ми її презентували, ми не могли навіть уявити, що нам доведеться через 4 роки також проводити антивоєнну виставку.Так як у нас зараз вибори, то звертаємося до політиків. Хлопці, для того, щоб програти війну, треба хоча б воювати!/

В експозиції – матеріали 2-х арт-проектів: міжнародного конкурсу карикатур та шаржів на політиків. Конкурс карикатур в свою чергу пройшов у 2 етапи. Перший називався «Українські вибори». Його переможцем став художник із Рівненщини Віктор Голуб. Його ж роботи представлені і у 2 етапі, який називається «Диявольська бензоколонка». Тут майже усе – про російського Президента.

/Віктор Голуб, карикатурист
Не намалювати Путіна до Дня його народження було б неправильно, ми постаралися. Я 9 робіт прислав, 5 тут представлені/

Художник каже, малював по мірі розгортання політичних подій, усе пропускаючи через себе. Тому роботи промовисті, зрозумілі навіть дитині.
Гітлер потискає руку маленькому Путіну – це робота полтавського художника Андрія Левченка. Він у другому етапі міжнародного конкурсу карикатур став переможцем.

/Андрій Левченко, карикатурист
Те, що звучить по телебаченню, інтернету і так далі – найнагальніші теми. Це боротьба за незалежність, війна, ще тема була намалювати пана Путіна/

Виставка буде пересувна, говорять організатори. Після Полтави її побачать у країнах Європи. Художники готують сюрприз – при закритті виставки презентують колоди гральних карт із шаржами на політиків, тими, що представлені на експозиції. У Полтаві переглянути карикатури можна буде до 3 листопада. Втім, якщо вони матимуть успіх, виставку обіцяють продовжити.

Стрічка новин