У світі 20 жовтня згадують про боротьбу з остеопорозом

20 жовтня – Всесвітній день боротьби з остеопорозом. Це одне із найпоширеніших захворювань. На нього страждає кожна третя жінка і кожен восьмий чоловік. Остеопороз підступний тим, що протікає безсимптомно. Поки не станеться перелом, людина про нього не дізнається. «Підслизнувся, упав, прокинувся – гіпс» – це саме про цю недугу. 

Остеопороз – це хвороба людей похилого віку, здебільшого жінок. У тих, хто на неї страждає, великий ризик переломів через нестачу кальцію та інших мінералів.

/Ігор Іваницький, доцент кафедри сімейної медицини і терапії УМСА
Уявіть собі кістку. Кістка є живим організмом. Вона щоденно народжується, якась її частина щоденно відмирає. Так ось, остеопороз - це коли відмирає значно більша кількість кістки, ніж народжується. Тобто кістка потроху зменшує свою масу, відповідно вона стає крихкою, маленькою, але це не позначається на її зовнішній будові/

Є іще набутий остеопороз. Він виникає на фоні захворювань шлунково-кишкового тракту - панкреатитів, колітів, на нього хворіє і молодь у віці від 20 років. Підступний тим, що протікає майже без симптомів, поки не виникнуть переломи - шийки стегна, компресійний перелом хребта чи променевої кістки на руці. Якщо людина помічає зменшення свого росту з віком більше, ніж на 3 сантиметри - теж слід задуматись. Перевіритись на остеопороз можна. Для цього треба виміряти мінеральну щільність кісток. У Полтаві є всього один спеціальний прилад для цього - денситометр. Лікарі відмічають закономірність: повні жінки рідше, ніж худорляві, страждають на остеопороз. Лікування цього недуга вартісне і довготривале - мінімум півроку. Простіше вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися, щоб остеопорозу не знати.

/Ігор Іваницький, доцент кафедри сімейної медицини і терапії УМСА
Це щоденне вживання молока, молокопродуктів. Ну якщо брати розрахунок добової норми кальцію - десь літр молока, 100 грам сиру, творогу. Обов'язкові фізичні навантаження. Кістка гарно реагує на фізичні навантаження/

Стрічка новин