Арсеній Яценюк у Полтаві розповів про яйця для мавританців

Арсеній Яценюк у Полтаві розповів про яйця для мавританців. Замість росіян цей продукт тепер на захід Африки доставляють українці. Прем'єр-міністр України наприкінці тижня відвідав у Полтавській області завод молокопродуктів, елеватор і поспілкувався з аграріями в обласному центрі. Під час робочої поїздки прем'єр переконував: Україна нині не просто орієнтується на Європу, а й значно збільшила експорт продуктів на захід.  

Сільське господарство – єдиний позитивний показник України, говорять в Уряді цифрами статистики.

/Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України
16% темпи росту. При цьому середня врожайність зросла на 14 %. Тільки від експорту зерна ми очікуємо до кінця поточного року 2 мільярда доларів США/

На практиці виявляється: для того самого експорту в Україні не дають транспорту.
Цей елеватор у Решетилівському районі – одна з сімох філій підприємства в Полтавській області. Експортують цьогоріч на 20% більше зерна, але восени почалися транспортні проблеми.

/Валерій Реуцой, директор філіалу Решетилівського елеватора
При цьому часто зупиняємося. Навіть до 2-3 днів ми не можемо приймати зерно від сільгоспвиробників. Із 40 маршрутів, які ми заявляємо Укрзалізниці по всім елеваторам, нам надають 4 маршрути. Маршрут складається з 54 вагонів/

54 вагонів лише один елеватор за добу завантажує на експорт. Через 24 години – зерно на місці призначення. За дві доби простою не доставляють 5 тон зерна. Товаровиробники не отримують гроші, а країна – валюту, говорять на елеваторі.

/Валерій Реуцой, директор філіалу Решетилівського елеватора
Елеватор здатен взяти до 3-3,5 тисячі тон на добу – це по зерну. Приймати можемо 4 тисячі, очищати – 2 тисячі тон/

Зараз у виробників сировину приймають у тимчасові сховища, не розраховані на тривале зберігання.
Як відбувається увесь процес проходження зерна чи кукурудзи на елеваторі, від заїзду машини до вивантаження готового продукту на експорт, у п'ятницю показували Прем'єр-міністру України.

Доки Арсеній Яценюк оглядає виробництво, працівники шикуються для пам'ятного фото. Прем'єр жартує і питає про життя. Журналістам Яценюк доповідає: щойно дав термінове доручення збільшити вагонний парк. І ділиться враженнями від відвідин молочного підприємства у Лубнах, порівнюючи його з Європою.

/Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України
Якщо в нас наш йогурт коштує 8 гривень, а там такої якості – 8 євро. Тому нам треба йти на європейський ринок. Це не просто якась молочна суміш, а вироблена з екологічно чистого молока. І високої якості, і високого стандарту/

Свій візит Прем'єр-міністр продовжив у Полтаві, де спілкувався з аграріями. Людей урядовець запевняє: на 32% Україна збільшила експорт сільгосппродукції. Наприклад, замість росіян ми возимо яйця мавританцям до Африки. А наші цукерки, від яких на 77 процентів відмовився сусід, більше стали купувати в Європі.

Стрічка новин