14 жовтня Верховна Рада України прийняла низку важливих для країни законів

14 жовтня Верховна Рада України прийняла низку важливих для країни законів, зокрема тих, що стосуються діяльності прокуратури, створення Антикорупційного бюро, відповідальності за підкуп виборців тощо. Утім кільком сотням провокаторів під прапорами «Свободи» вдалося зірвати це одне з найпродуктивніших засідань Парламенту. 43 молодика, які брали участь у сутичках під стінами Верховної Ради, затримали, з них 12 – заарештовані. Про це на прес-конференції заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Більше про бурхливі події у Києві дивіться у наступному сюжеті.

У вівторок до будівлі Верховної Ради прийшли сотні людей в балаклавах і з прапорами «Свободи». Мітингувальники кидали коктейлі Молотова, взривпакети та димові шашки, били охорону палицями. Ці сутички відбулися після того, як радикально налаштовані активісти «Свободи» провели у столиці марш та під стінами Верховної Ради вимагали прийняття законів про визнання ОУН УПА учасниками Другої світової війни, а також надання ветеранам ОУН та УПА статусу учасників бойових. Будівлю Верховної ради, де проходило засідання, охороняла ціла армія міліціонерів і бійців добровольчих батальйонів. Про те, що готуються провокації, Президент Петро Порошенко говорив раніше. Уникнути заворушень не вдалося. Цього ж дня увечері голова держави назвав ці провокації під Верховною Радою невдалою спробою відкрити другий фронт у державі.

/Петро Порошенко, Президент України
Я як Президент України, як Верховний Головнокомандуючий не дам відкрити 2-й фронт всередині країни, ні провокаторам, ні дизертирам, ні платним агентам іншої держави/

У Міністерстві внутрішніх справ України вважають, що події під стінами Верховної Ради – нічим не спровоковані дії радикальних сил, спрямовані на те, щоб дестабілізувати ситуацію всередині країни. У результаті заворушень поранені 15 правоохоронців, двоє з них знаходяться у важкому стані: пробита голова бійця, розірвана вибуховим пакетом нога. Той безлад, який влаштували псевдопатріоти біля Парламенту, зазначив на прес-конференції Арсен Аваков, заслуговують на покарання. Міліція затримала 43 особи, на 17-ох з них складені адміністративні протоколи, 12-ох – заарештували, решту – відпустили за відсутністю доказів. Серед затриманих – активний учасник цих подій і син одного зі «свободівських» кандидатів у народні депутати України. На фото він у зеленій кофтині з залізним ланцюгом у руках.

/Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України
Батько його Захарчук Олександр Вікторович – кандидат у народні депутати по мажоритарному виборчому округу №65 від партії «Свобода»/

Через зірване засідання Верховна Рада не встигла проголосувати за зміни у законі «Про вибори народних депутатів», який би вирішував питання із волевиявленням серед військовослужбовців в АТО.

/Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України
Для того, щоб дати можливість тим патріотам, які перебувають на фронті, проголосувати. Я запитую: хто є справжнім патріотом: той, хто на фронті, або ті, хто розмахує ланцюгами?/

До Верховної Ради 14 жовтня молодики з ланцюгами та коктейлями Молотова прийшли не з метою стимулювання законодавчого органу, продовжує Арсен Аваков. Вони переслідували певні власні цілі або виконували замовлення деяких політичних сил, які останнім часом втратили свій вплив і в такий спосіб намагалися повернути його.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію