Комунальники переконують: в холодну пору вберегти тепло в квартирах власними силами можна

Збереження тепла в оселі хоча б на рівні плюс 18 градусів нинішнього опалювального сезону залишається справою рук самих мешканців. Як зберегти тепло в квартирі та підвищити температуру у вітальні чи спальні на 3-5 градусів без електрообігрівачів – дивіться у наступному сюжеті.

За даними синоптиків, з сьогоднішнього дня в Україну йде похолодання. Проте опалювальний сезон розпочнеться з 1 листопада, повідомляють у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства. Однак при різкому зниженні температури, він стартує раніше.

/Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Якщо температура зовнішнього повітря протягом трьох днів нижче 8 градусів, то органи місцевого самоврядування приймають рішення щодо початку оплювального сезону. Але разом з тим є 286 Постанова КМУ, яка пропонує, що початок опалювального сезону повинен бути за погодженням з двома міністерствами – Мінрегіонів і Мінтопенерго/

Проте, зазначають фахівці комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРО», існує цілий ряд простих порад, що дозволять зберегти тепло в оселі і, разом з тим, на декілька градусів підвищити температуру в квартирі, як зараз, так і протягом опалювального періоду.

/Роман Кашин, начальник служби контролю за якістю теплопостачання ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
В першу чергу це стосується приладів опалення, які необхідно розгородити від сторонніх предметів, меблів, довгих штор, оздоблювальних та декоративних матеріалів. Це покращить якість послуг до 10%/

Найслабша ланка міських квартир – вікна. Через старі дерев'яні вікна з оселі може втрачатися до 25% тепла. Щоб зберегти необхідну температуру, фахівці радять утеплити на совість дерв'яні вікна або ж, за наявності вільних фінансів, встановити сучасні склопакети. Але і тут потрібно бути обізнаним.

/Геннадій Полових, директор компанії з виробництва вікон
Дехто помилково вважає, що якщо поставити три скла, буде тепло. Три скла – це додаткова шумоізоляція. Для того, щоб склопакет зберігав і не випускав тепло, потрібно поставити як мінімум один із склопакетів енергозберігаючий/

Через стіни, так як і через вікна, зазначають фахівці, втрачається до 30% тепла. Тому все більше людей утеплюють зовнішні стіни будинків. Підсилить цей ефект щільно закриті двері під'їзду. Адже на температуру у квартирі прямо впливає мікроклімат на сходовій клітці, розповідають у «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

/Роман Кашин, начальник служби контролю за якістю теплопостачання ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Утеплення вцілому місць загального користування призведе до заощадження десь до 10% теплової енергії по житловому будинку. Це закриття вхідних дверей, вікон у під'їздах/

Ще один спосіб зберегти температуру – встановити між стіною і батареєю вкритий фольгою тепловідбивний екран. Він застосовується, щоб підвищити ефективність роботи опалювальних приладів, таких як радіатори. Це відбувається за рахунок більш раціонального перерозподілу теплової енергії: та її частина, яка раніше йшла на обігрів стіни, буде використовуватися для обігріву приміщення.

Стрічка новин