На Полтавщині – близько 13 тисяч переселенців зі Сходу України та Криму

На Полтавщині – близько 13 тисяч переселенців зі Сходу України та Криму. На сьогодні лише понад 300 з них пройшли процедуру тимчасової зміни місця голосування. Ті, хто цього не зробив, не зможуть проголосувати у день виборів. Про виборчі права переселенців та пов'язані з цим проблеми йшлося на засіданні «круглого столу», який є складовою частиною Всеукраїнської кампанії «Кожен голос важливий».

Всеукраїнська громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив» організує просвітницьку роботу у різних регіонах держави. Серед них – засідання, що відбулося у Полтаві. Його присвятили виборчим правам переселенців.

/Володимир Піньковський, експерт ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив»

Якщо це вимушений переселенець, то Центральною виборчою комісією введена спрощена система голосування, їм не потрібно ніяких документів, вони звертаються до державного реєстру виборців, який є в кожному обласному центрі, місті та районі. На підставі їх реєстрації – донецької, луганської чи кримської – їх включають до списку голосування/

Часто виборці дізнаються, що втратили можливість обирати, в день голосування, коли вже не можна змінити ситуацію. Це стосується не лише переселенців, а й людей, які перебувають у відрядженні та студентів, які в день голосування не можуть приїхати додому. Вони не знають, що можуть тимчасово змінити місце голосування та бути включеними до списків виборців максимально наближеної до них дільниці. Для цього їм потрібно надати документ, виданий, наприклад, сільською радою, який підтвердить, що у зв'язку з життєвими обставинами виборець тимчасово перебуває за межами місця офіційної реєстрації. Нині з цього приводу в області звернулося понад 1700 виборців.

/Юрій Северин, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Полтавської ОДА
Звертаються люди, в яких взагалі немає реєстрації. Це ті, хто роками живе у Полтаві, але в них немає реєстрації, ні у нашому місті, ні в іншому населеному пункті. На цих виборах є особливість: вони можуть проголосувати по загальнодержавному округу, а по мажоритарному – ні/

З приводу тимчасової зміни місця голосування до Державного реєстру виборців області поки що звернулося 300 вимушених переселенців із майже 13 тисяч, які проживають на Полтавщині.

Стрічка новин