Сьогодні – Всесвітній День анестезіолога

Сьогодні – Всесвітній День анестезіолога. Історія цього фаху розпочалась 16 жовтня 1846. Саме тоді американський зубний лікар Томас Мортон провів операцію під ефірним наркозом. Це був перший випадок успішного застосування анестезії. В день свята наші кореспонденти завітали до анестезіолога з багаторічним стажем, завідувача анестезіологічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Олександра Варяниці. 

Тут щодня 24 години на добу 365 днів на рік іде боротьба за життя. Анестезіологічне відділення обласної дитячої клінічної лікарні щороку приймає дві з половиною сотні маленьких пацієнтів, від народження до 15 років. Завідуючий відділенням Олександр Варяниця працює анестезіологом 32 роки, 23 з них – з дітьми.

/Олександр Варяниця, завідувач анестезіологічним відділенням Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні
Специфіка нашої роботи в тому, що після нас – тільки патанатомія. Там, де ми не впораємось, вже є робота для інших спеціалістів/

В анестезіологічному відділенні виходжують малюків, вага яких – менше одного кілограма. Їхнє життя повністю залежить від професійності лікарів. Дітки знаходяться в спеціальних інкубаторах на апаратному диханні.

/Лайф
Олександр Варяниця демонструє сучасне обладнання:
«Іде авоматичний підігрів, тут відкрита система, все забезпечує автоматичний температурний режим, щоб ми мали можливість голеньку лялечку бачити»/

Коли результати лікування перевищують очікування, радіє увесь колектив.

/Лайф
На відео лежить новонароджений, але вже не в інкубаторі, а на ліжку, підключений до системи. На задньому плані голос Олександра Варяниці:
«Тільки-тільки відключили, як воно буде справлятись, чи не буде справлятись – не знаємо, потрібен ще певний час»/

В анестезіологів один рік роботи рахується за два, зважаючи на те, що Олександр Варяниця працює за цим фахом з 1982 року, стаж у нього величезний. Власний досвід він передає новій зміні лікарів. Тамара Гома – одна з них.

/Тамара Гома, лікар-стажист
Маленька дитина сама дуже хоче жити, у неї багато сил, багато здібностей до житя, нам просто треба їй допомогти/

Працівники анестезіологічного відділення дитячої обласної лікарні зізнаються: їм пощастило з керівником. Хоч робота і складна, але і віддача колосальна, на кону – людське життя.

Стрічка новин