14 жовтня 2014 року увійде в історію України, як день провокацій та заворушень

14 жовтня 2014 року увійде в історію України, як день провокацій та  заворушень. Нагадаємо, 7 жовтня Верховна Рада прийняла низку антикорупційних заходів. Депутати підтримали створення Національного антикорупційного бюро і відповідної Національної комісії, та проголосували за Антикорупційну стратегію. Відповідні закони прийняли в першому читанні, але проголосувати за них нардепи домовились 14 жовтня. Провокатори спробували зірвати засідання. Під стіни Верховної Ради прийшло кілька сотень людей в балаклавах і масках, вони кидали в будівлю коктейлі Молотова. Лише злагоджені дії правоохоронців дозволили уникнути масового кровопролиття. Більше про це – у наступному сюжеті.

14 жовтня народні депутати у другому читанні підтримали проект Закону «Про подолання корупції». Законопроект передбачає створення спеціального антикорупційного органу – Національної комісії з питань протидії корупції. Крім цього, сформують Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні злочини. Таким чином Парламент підтримав увесь пакет антикорупційних законів, запропонованих Кабміном.

/Петро Порошенко, Президент України
Я впевнений, що корупція є не меншим нашим ворогом, аніж терористи, бойовики чи найманці/

Будівлю Верховної ради, де проходило засідання, охороняла ціла армія міліціонерів і бійців добровольчих батальйонів. Про те, що готуються провокації, Президент Петро Порошенко говорив раніше. Уникнути заворушень не вдалося. До Верховної ради прийшли сотні людей в балаклавах і з прапорами «Свободи» і Правого сектору. Мітингувальники кидали коктейлі Молотова, взривпакети та димові шашки, били охорону палицями. Ситуацію ускладнювали і дрібні заворушення: під будівлею Парламенту знаходились активісти руху «Слово і діло» з плакатами із зображенням депутатів, які не виконали своїх обіцянок. «Свободівці» силою відібрали у них фото свого політичного лідера Олега Тягнибока, повідомляє інтернет-видання «Кореспондент». Президент назвав провокації під Верховною Радою невдалою спробою відкрити другий фронт в Україні.

/Петро Порошенко, Президент України
Я як Президент України, як Верховний Головнокомандуючий не дам відкрити 2-й фронт всередині країни, ні провокаторам, ні дизертирам, ні платним агентам іншої держави/

Цього ж дня у Києві відбувся марш, присвячений річниці створення УПА. Активісти партії «Правий сектор», члени добровольчого батальйону «Азов» та їхні прихильники пройшли центральними вулицями столиці, вимагаючи від влади легалізації добровольчих батальйонів. Провели Марш пам'яті воїнів УПА та загиблих в ході бойових дій на Сході і в Харкові. Колону учасників маршу супроводжувала велика кількість співробітників міліції та бійців спецпідрозділів, створених при МВС. У Полтаві аналогічної урочистої ходи так і не відбулося, хоча захід і анонсували напередодні. Президент відзначив роботу правоохоронців, саме завдяки цьому, наголосив, вдалося уникнути масового кровопролиття.

Стрічка новин