Більше мільйона українців не мають фіксованого телефонного зв'язку, констатує Держдепартамент з питань зв'язку та інформатизації

За їхніми даними, термін перебування громадян в черзі на встановлення телефону складає від 2-ох до 5-ти років. У Полтаві ж, за повідомленням "Укртелекому", на черзі перебуває близько 48 тисяч мешканців, і проблеми зі встановленням апарату, особливо у центральній частині міста, немає. Нині Полтавська філія проводить роботу з впровадження державної програми введення нової телефонної нумерації.

До кінця цього року має відбутися 100-відсоткова заміна номерів застарілої 3-ї АТС. Її абоненти, а це мікрорайон Алмазний, відтепер матимуть 63-й або 67-й індекс. В "Укртелекомі" говорять, що проблеми зі встановленням телефону сьогодні немає, а на черзі, в основному, знаходяться мешканці приватного сектору. У центральній же частині міста деякі користувачі мають по 2 номери - окремо для звичайного зв'язку та інтернету. Дещо знизився із появою мобільних операторів трафік міжміських розмов, але доходи, за словами представників Полтавської філії "Укртелекому", наздоганяють за рахунок нових технологій: зараз товариство переходить з аналового на цифровий зв'язок. Крок до міжнародних технологій – і нова система нумераціїї, за якою звичні для українців 01, 02, 03, 04 замінюються відповідно на 101, 102, 103, 104. Крім того, зміняться 3-значні номери, які теж починаються на 0, вони стануть 4-значними.

Заступник директора з маркетингу та продажу послуг "Укртелекому" Наталія Северин вважає, що проблем із користуванням новими номерами не повинно бути, полтавці ж до майбутньої зміни ставляться з пересторогою.

Заміну плануюють ввести з грудня, потім ще деякий час, у разі невірного набору, електронна програма попереджатиме про неправильність набору або переадресовуватиме виклик.

Стрічка новин