У музеї Котляревського відкрилася виставка робіт Лариси Пілюгіної

У літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського відкрилася виставка робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва Лариси Пілюгіної. Народна майстриня підготувала експозицію до свого 65-річного ювілею. На відкриття заходу прийшли рідні Лариси Михайлівни – представники родини Пілюгіних, відомої не лише в Україні, а й за її межами.

Лариса Пілюгіна займається вишивкою усе життя, участь в художніх виставках бере з 1972 року. Її чоловік Євген Пілюгін – теж людина творча, автор безлічі гобеленів та килимів. Уся мистецька родина Пілюгіних прийшла привітати Ларису Михайлівну із відкриттям персональної виставки, експонати якої – здебільшого вишивані рушники та сорочки, жодної синтетики, лише натуральні матеріали, льон та муліне.

/Лариса Пілюгіна, автор виставки
Народне ужиткове мистецтво не може існувати без традицій, і якщо ти живеш на цій землі, то воно тебе все рівно наздожене/

Займаються народними промислами і доньки Лариси Пілюгіної Ольга та Наталія.

/Наталія Дмитренко, науковий співробітник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Змалку у мене був вибір: або вишивкою займатись, або килимами. Єдине, що мене турбувало, – це куди мені піти. Я освоїла усі вишивальні техніки, усі 180, які є на Полтавщині, у нас вишивка – найпотужніша в Україні/

Своє захоплення вишивкою Лариса Пілюгіна називає «хлібом насущним», бо це ще й спосіб заробітку. Вишиті нею сорочки носять не лише земляки, а й громадяни багатьох країн світу.

Стрічка новин