15 жовтня – Всесвітній день чистих рук

Сьогодні є привід навчитися правильно мити руки, бо 15 жовтня – Всесвітній день чистих рук. Проста гігієнічна процедура допоможе запобігти гепатиту, дизентирії та ОРЗ. У нашому наступному сюжеті серед іншого ви побачите майстер-клас від медиків – як досягти ідеальної чистоти рук. 

«Збережи життя – оброби руки». Такий напис ми знайшли у ЛОР-відділенні Полтавської обласної лікарні. Ця кімната – маніпуляційна. Тут поводять огляди, пункції та інші необхідні процедури. Щоразу перед маніпуляціями медсестра Лілія та її колеги миють руки не менше 10 хвилин.

/Лілія Знова, медсестра ЛОР-відділення ПОКЛ
Спочатку миємо долоні, кількість рухів – не менше 5... Права доолоня на лівій долоні з розведенимим пальцями... міняємо положення рук/

Таким чином миється зовнішня сторона пальців – долоні у вигляді замка. Далі – кругове розтирання правого великого пальця в закритій долоні лівої руки і навпаки. А тут Ліля дбає про чистоту кінчиків пальців. Витирають руки неодмінно одноразовим рушником. І на черзі – обробка рук стерильним розчином – у тій же послідовності, що і миття. Такі перестороги асболютно виправдані, кажуть медики. Через руки передається безліч хвороб.

/Лілія Знова, медсестра ЛОР-відділення ПОКЛ
Це інфекційні завхорювання, кишкові захворювання, сечостатеві, різні паразитарні інфекції/

Ні для кого не секрет, що треба мити руки, коли приходиш додому, після відвідин туалету, перед приготуванням їжі, після торкання до сирого м'яса чи риби, після контакту із тваринами та очищення носа. Список можна продовжити. Існує проблема – захоплення антибактеріальним милом. Якщо у стаціонарі його використання необхідне, то вдома виправдане хіба що в окремих випадках.

/Олена Ляшенко, журналіст
Надмірна стерильність у буденному житті зайва, кажуть медики. А антибактеріальне мило може спричинити алергію. Замість нього підійде звичайне гігієнічне/

Стрічка новин