У другу неділю жовтня в Україні відзначили День художника

У другу неділю жовтня в Україні відзначили День художника. Надзвичайно насиченими ці вихідні стали для полтавських майстрів пензля. З нагоди свята у місті влаштували одразу кілька масштабних заходів: ювілейну виставку Заслуженого художника України Сергія Гнойового, а також урочисте відкриття меморіальної дошки скульптору Леоніду Позену, який створив у Полтаві пам'ятники Миколі Гоголю та Іванові Котляревському.

Сергій Гнойовий - Заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Тиждень тому відсвяткував своє 60 річчя. А цієї неділі знову приймає вітання - тепер вже з професійним святом. До полтавської когорти визнаних майстрів пензля Сергій Гнойовий потрапив багато років тому. Власний стиль, у якому переплітається сучасність і минувшина, народні опішнянські та решетилівські традиції, вирізняє художника з-поміж інших. Така грунтовна праця потребує багато часу. За рік, розповідає Сергій Гнойовий, створює 1-2 картини. Звичайно, велике значення має натхнення.

/Сергій Гнойовий, Заслужений художник України
У мистецтві передбачити фактично неможливо, тому що якщо зранку не на ту ногу став, то не ту і лінію провів. А сам розвиток картини, він досить довгий, напружений, і коли десь щось виходить (вчора, наприклад, я не міг сказати, що воно прийде), воно просто прийшло і все/

На честь ювілейної виставки Сергій Гнойовий потішив своїх прихильників новим альбомом «Малярство», до якого увійшли усі роботи митця.

/Олексій Петренко, видавець
Ми співпрацюємо з багатьма художниками, і в тому числі – і з Сергієм Миколайовичем Гнойовим. Була зроблена цікава, мені здається, подача, і дизайнер постарався Влад Радченко, і на сучасному обладнанні було видруковано цей альбом/

З нагоди Дня художника у Полтаві відбулася ще одна знакова подія - відкриття меморіальної дошки скульптору Леоніду Позену. Кошти для неї знайшли місцеві благодійники.

/Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації НСХУ
Дошка виготовлена на благодійні кошти, жодної державної копійки на цьому немає/

Розташували меморіальну дошку на одній зі стін Полтавського кооперативного технікуму. Це місце обрали невипадково. Адже тепер Леонід Позен може одночасно споглядати на дві свої видатні роботи - пам'ятники Іванові Котляревському та Миколі Гоголю.

/Олександр Білоусько, директор Центру дослідження історії Полтавщини
Це були перші пам'ятники у Полтаві нашим землякам. До цього Полтава мала тільки пам'ятники на честь Полтавської битви, близько 30. А це були перші пам'ятники землякам Котляревському та Гоголю, які, власне, складають славу нашого міста/

До створення меморіальної дошки долучилися відомі полтавські майстри. Пластичною формою займався Євген Путря, над графічним дизайном працював Олексій Соболевський.

/Віталій Ханко, мистецтвознавець
Пропорції надзвичайно гарні взяті, далі - пластичне моделювання цікаве, орнаментальна частина гарно пов'язана із текстовою частиною/

Дошка Леоніду Позену - продовження традиції пошанування видатних митців, які жили і працювали у Полтаві.

Стрічка новин