Полтавські соцпрацівники, педагоги та психологи вчилися надавати дітям першу психологічну допомогу

Першу психологічну допомогу дітям вчилися надавати полтавські соцпрацівники, педагоги та психологи. Дводенний курс для них влаштували благодійні організації. Вони роз'яснювали, як врятувати душевний стан дитини в умовах конфліктів. 

У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара зібрали соціальних працівників, психологів та педагогів, які мають знати – що робити з дітьми в умовах конфліктів. Серед організаторів – міжнародна організація, що займається захистом прав дитини Save the Child, Полтавський обласний благодійний фонд «Ініціатива» та Всеукраїнський жіночий консорціум. Слухачі курсів сподіваються набути необхідних практичних навичок.

/Галина Котломанітова, доцент кафедри соціальної і корекційної педагогіки ПНПУ ім.В.Короленка
В педуніверситеті є і вільні слухачі, і є студенти, які приїхали зі Сходу. І, звичайно, від нас, викладачів, необхідні певні такі знання, певне ставлення до них, педагогічно виважене для того, щоб полегшити їх стан, адаптацію в нас/

Навчальна програма розрахована на 2 дні. Вона включає тренінги, в ході яких обговорять питання: що включає в себе психологічна допомога та хто її може надавати, особливості реакції дітей різного віку на кризу, спілкування з дітьми у стані стресу та інші. Те, що можна застосувати в домашніх умовах, кажуть спеціалісти, – вивести дитя із неприємної ситуації.

/Олена Соловйова, тренер організації «Всеукраїнський жіночий консорціум»
В безпечне місце, вислухати дитину, напоїти чаєм, чи що там любить дитина пити – какао, можливо, і спостерігати. Якщо немає якихось проявів, до цього дитині не властивих, то все нормально. Якщо є щось таке, що турбує батьків, то треба звернутися до більш кваліфікованої допомоги/

Проект по наданню першої психологічної допомоги стартував у квітні. Спонукала до нього, кажуть організатори, ситуація в країні.

Стрічка новин