З 2007-го року на Полтавщині реалізують спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

З 2007-го року на Полтавщині реалізують спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Його мета – покращити умови життя людей. За ці роки за кошти проекту в області реконструювали більше 20 навчальних закладів як дошкільних, так і загальноосвітніх, 6 медпунктів та амбулаторій, відремонтували кілька десятків водогонів та об'єктів вуличного освітлення. Нині ж розпочали третю фазу проекту, розраховану до 2018 року.

Спільний проект Євросоюзу і Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» діє на всій території України і охоплює 200 районів, 800 сіл та понад 20 міст. На Полтавщині проет, завдання якого – покращити умови життя, впроваджують з 2007 року. Нині завершилась друга фаза, що розпочалася у 2011-му, і розпочалася третя.

/Володимир Марченко, в.о.голови Полтавської обласної ради
За цей період було реалізовано 104 мікропроекти на суму 17 мільйонів грн. Громади, на території яких проходив відповідний проект, були небайдужими і організованими. Люди організовували свої громади, визначали лідера/

Діяльність проекту спрямована на відновлення соціальної та комунальної інфраструктури в таких сферах, як енергоефективеість, водопостачання, охорона здоров'я та охорона навколишнього середовища.

/Дмитро Орлов, заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА
Проект надає грантову підтримку проектам громад за певними принципами на умовах співфінансування місцевої влади/

Третя фаза проекту впроваджуватиметься протягом 2014-18 років, загальний бюджет становить 23 мільйона 800 тисяч євро. Це кошти Євросоюзу та Програми розвитку ООН. Громади мають профінансувати 5% від потреби.

/Оксана Реміга, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні
Можливо, ресурси не повністю зможуть вирішити проблеми області, але допоможуть знайти модель, яка може бути успішно відтворена/

За час реалізації проекту в області реконструювали 28 навчальних закладів, 6 медпунктів та амбулаторій, 30 водогонів, 24 об'єкта вуличного освітлення, частина яких – з використанням відновлювальних джерел енергії. Крім цього придбали 7 шкільних автобусів.

Стрічка новин