З початку цього місяця військовим, які перебувають у зоні АТО, наказали відмовитися від приватних банків

З початку цього місяця військовим, які перебувають у зоні АТО, наказали відмовитися від приватних банків. У Міноборони вирішили перевести зарплату солдатів на картки у державні фінансові установи, або ж видавати готівкою прямо на передовій. Це рішення обурило та сколихнуло сотні родин бійців АТО по всій Україні. Їхні рідні та близькі виступили категорично проти цього. Чому, дивіться у наступному сюжеті.

Вони не вимагають чужого, а прагнуть лише, щоб їхні чоловіки та сини отримали своє. Родичі бійців АТО насторожено сприйняли повідомлення про переведення зарплат військових до державних банків, або взагалі видачу їх готівкою.

/Бліци
- Я спілкувався з хлопцями, які перебувають в АТО, ніхто не знає, що зарплата за жовтень буде переводитися готівкою. Вони говорять: картки у жінок. А як жінка отримає ці гроші?
- Це не на часі. Якраз, коли треба боронити кордони держави, будуть наші солдати думати, як передати гроші дружинам, як змінити ці картки.
- Навіщо хлопцям, які зараз утримують Донецький аеропорт чи в інших містах, готівкові гроші. Хто їх туди повезе?/

Рідні військовослужбовців розповідають: деякі бійці втратили документи, за допомогою яких можна було б оформити нову картку.

/Іванна Дубинка-Філозоф, мати мобілізованого
Банківська картка не буде оформлена сьогодні чи завтра. А без документу відповідного, щоб зробити новий паспорт, це, звичайно, пройде час. А що ж тим дітям робити?/

Доки паспорт буде відновлюватися, сім'я солдата не матиме коштів для існування. Із готівковими грошима інша проблема.

/Антоніна Подскрипка, мати мобілізованого
Не кожен солдат зможе їх зберігати, брати з собою зарплату, яка чимала в наш час, брати на поле бою. Це буде мародерство, це будуть крадіжки і наші діти будуть ще з однієї сторони незахищені/

Таким чином держава створює для своїх вояків нову проблему: поряд із тим, що вони залишаються без належного військового спорядження та засобів захисту, ще мають думати про свої кровно зароблені.

/Ярослав Мудрик, голова батьківського комітету бійців 51-ї ОМБР
У мене виникають великі сумніви, що військовослужбовці якимось чином отримуватимуть ці кошти своєчасно на свої потреби. Я вже не говорю про те, що у них буде можливість (і таку можливість у них відібрали), щоб на дублюючі картки вони могли ці кошти своїм родинам передавати. Напевно, ці кошти будуть працювати на державні банки, тобто не на наших військових, не на членів їх сімей/

У Міністерстві оборони запевняють: змінювати банки вирішили не в їхньому відомстві.

/Валерій Гелетей, Міністр оборони України
Мене поставили перед фактом. Є постанова Уряду, де передбачено Міністерству оборони, Міністру оборони перевести рахунки на такі і такі банки. Я – держслужбовець, військова людина, я повинен виконувати рішення Уряду/

Так чи інакше, родичі військовослужбовців продовжують наполягати на тому, щоб або скасувати це рішення, або хоча б відтермінувати його. Інакше у час протистоянь у захисників Вітчизни з'явиться новий ворог – відсутність грошей.

Стрічка новин