Вік живи – вік учись

Вік живи – вік учись. Герої нашого наступного сюжету покажуть, що людині – усе під силу: круто змінити професію, повернутися до нормального життя і знайти роботу після повернення із місць позбавлення волі. І розкажуть, що навіть перед виходом на пенсію не пізно вчитися. Про самоосвіту дорослих – сюжет Олени Ляшенко. 

Дорослих, які за самоосвіту, як за останню соломинку, хапаються, ми знайшли у навчально-виробничому центрі Благодійній організаціїї «Світло надії». Це приміщення організація отримала в оренду від міської влади. До належного вигляду його привели колишні в'язні, які наразі тут здобувають професію. «Світло надії» курує найбільш вразливі верстви населення: людей без місця проживання та тих, які повертаються із місць позбавлення волі. Їх адаптують соціально, допомагають із документами, навчають і працевлаштовують.

/Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
Ми провели дослідження, найбільш затребувані професії на сьогодні – це зварювальник, швея, столяр. Це ті прості професії, де можна швидко отримати навики і спокійно працевлаштуватися/

Валерій не так давно повернувся із місць позбавлення волі і вирішив –досить. Може, хтось із його колишніх побратимів і далі ходить кривими стежками, а цей хлопець працює зварювальником.

/Валерій
На цій організації працюю, пройшов курс навчання, згадав свої старі навики. Зараз же нова техніка і все по-новому/

У Насті в минулому теж – колонія, наркозалежність. Вона – одна із тих, хто зумів «зіскочити». У навчальному центрі дівчина навчилася шити на новій машинці. Зараз Насті потроху дають роботу на замовлення, вона хоче і далі тут працювати.

/Настя
Ну я так думаю, тут буде ательє яке-небудь... Ну це я так бачу/

Навіть ті, хто має престижну освіту, не соромляться перенавчатися. Юлія Козіна зараз працює над новим журналістським розслідуванням. Юридична освіта у неї основна, проте із служінням Феміді у Юлі не склалося. Вона не опустила руки і вирішила круто змінити професію.

/Юлія Козіна, журналіст
У зв'язку з тим, що у Полтаві юристів досить багато, і робочих місць на всих не вистачає, я перебувала 2 місяці у статусі безробітної. Тоді я вирішила: щось у житті треба змінювати і згадала про свою давню мрію – бути журналістом. Ну і завітала на «Студію «Місто»/

Хто дивиться полтавське телебачення, давно знають Марину Мольку. Про те, що після школи вона пішла вчитися на вчителя початкових класів – знають тільки друзі. Зараз у Марини два дипломи.

/Марина Молька, журналіст
Моя перша освіта – педагогічна, хоча в цій сфері я не працювала. Так вийшло, що я потрапила у журналістику. І, пропрацювавши кілька років, вступила до Харківського національного університету імені Каразіна, цього року я закінчила і здобула освіту журналіста/

/Діана Литвиненко, головний редактор ТОВ «Студія «Місто»
Самоосвіта дорослої людини – це абсолютно природній процес. Радянська система залишила нам кліше, що освіта, отримана у ПТУ, технікумі чи вузі, – це наше все. Але зараз ми постійно стикаємося з тим, що дорослій людині на вимогу часу потрібно перевчатися.
Приємно спостергіати за тим, як до нас на канал лише з бажанням працювати, втім – як правило, без базової освіти, приходять молоді люди. Вони готові навчатися, перевчатися, їздити на семінари і тренінги. Ми з радістю даємо їм такий шанс і таку можливість, тому що розуміємо – кваліфікованих спеціалістів ми маємо готувати самі, за нас це ніхто не зробить/

Навіть перед пенсією можна вчитися, запевнили нас у міському центрі зайнятості. Для людей поважного віку держава постановою Кабміну від 20 березня 2013 року передбачила спеціальні ваучери.

/Надія Бєльга, в.о.заступника директора Полтавського міського центру зайнятості
Кожна особа, якій більше 45 років, яка не досягла пенсійного віку і має страховий стаж близько 15 років, має право отримати ваучер і піти на навчання. Навчання здійснюється згідно з переліком професій і спеціальностей, які затверджені цією постановою. Те, що на сьогодні реально представлено на ринку освітніх послуг міста Полтави для осіб старше 45 років, – це комп'ютерні курси. Навчання здійснюється в технічному університеті, соціальна робота і підвищення кваліфікації або перепідготовка медичних сестер. На сьогодні до нас звернувся коледж аграрний, вони здійснюють набір за напрямом землевпорядкування/

За поточний рік уже зареєстровано 93 полтавця віком старше 45, які зважилися на перенавчання та підвищення власної конкурентноспроможності.

/Олена Ляшенко, журналіст
Леонардо да Вінчі самоосвіта супроводжувала протягом усього життя. Позашлюбна дитина, він не мав права на тогочасну типову освіту із вивченням латині. І це стало поштовхом до постійного навчання самотужки, до постійних пошуків та експериментів/

Олена Ляшенко, Сергій Сепітий, Світозар Хохлов та Антон Старишко. Полтавська телевізійна «Студія «Місто».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію