Студенти з Азербайджану в Полтаві напам'ять вчать українські вірші

Студенти з Азербайджану в Полтаві напам'ять вчать українські вірші. Читають їх своїм одноліткам та гостям з інших країн світу. Так сьогодні міжкультурна комунікація відбувалася у Полтавському університеті економіки і торгівлі, де під час другої міжнародної науково-практичної конференції спілкувалися мовознавці одразу з семи країн.

Мовознавці з усієї України та з-за кордону наприкінці тижня зібралися у Полтавському університеті економіки і торгівлі на другу Міжнародну науково-практичну конференцію «Мова і міжкультурна комунікація». Це вічні питання, переконана доктор філологічних наук Світлана Єрмоленко.

/Світлана Єрмоленко, член-кореспондент НАН України
Зв'язки між народами, країнами є. Ми відкриті: частина поїхали зараз у Чехію, частина – в Івано-Франківськ. Ми на цій конференції вже вдруге. Питання мови і комунікації – це питання для всіх. Для всіх спеціальностей/

У Полтавському університеті економіки і торгівлі переконані: проведення таких конференцій актуальне та надзвичайно необхідне Україні зараз.

/Ольга Карпенко, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків ПУЕТ
Ми дуже вдячні нашим партнерам – співробітникам Інституту української мови та Національної академії наук України, з якими ми разом уже вдруге проводимо такий серйозний захід. До нього залучаються партнери із закладів України, і цього року, наприклад, сім партнерів з іноземних країн, які вивчають і пропагують українську мову в своїх країнах/

Виступали під час конференції й студенти-іноземці. Гусейн Міралієв з Азербайджану, який хоче стати фінансистом, говорить, що мовного бар'єру не відчуває.

/Гусейн Міралієв, студент 2 курсу факультету фінансів і обліку ПУЕТ
Для мене не важко. Поки що. Я нормально розумію і російську, й українську/

Демонструє це студент, читаючи напам'ять вірш Ліни Костенко українською мовою.

/Гусейн Міралієв, студент 2 курсу факультету фінансів і обліку ПУЕТ
Вечірнє сонце, дякую за день.
Вечірнє сонце, дякую за втому.
За цих лісів просвітлений едем
Та волошки в житі золотому/

В Полтавському університеті економіки і права навчаються студенти з 14 країн. Аби вони не просто розуміли мову, а відбувалася комунікація між іноземними студентами та українцями, у вузі використовують багато форм і методів.

/Ольга Карпенко, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків ПУЕТ
Викладачі нашого університету розуміють, що мова починається з особистого спілкування: як ми зустрінемо студента, якою мовою будемо говорити: серйозними науковими тезами чи більш спрощеною мовою, яка достукається до серця студента, який вперше прибув на Україну, який вперше слухає нашу мелодійну чарівну мову. А потім, в подальшому, наші студенти залучаються до роботи тих центрів, які називаються «науково-освітні»/

Саме такі центри і допомагають іноземцям не просто отримувати нові знання, а стати професійно успішними через порозуміння.

Стрічка новин