9 жовтня у всьому світі відзначають День пошти

9 жовтня у всьому світі відзначають День пошти. Наша пошта – одна з найстаріших у Європі. Перші поштові контори на Полтавщині почали відкриватись на початку XVIII століття. Нині в області працює майже 650 поштових відділень, а це – понад 4 тисячі працівників. З нагоди професійного свята у центральному поштовому відділенні Полтави відбулося урочисте спецпогашення конверту «Україна – єдина країна».

У 1803 році Олександр I дозволив спорудити у Полтаві будинок для Малоросійського поштамту. Він став першою спорудою Круглої площі. У 1943 році будівля згоріла, і лише у 60-х роках її відбудували за проектом архітектора Вайнгорта. Проте мова йде не про нинішній поштамт, а про місце, де зараз знаходиться Мала академія мистецтв. Саме тут колись був поштамт.

/Микола Хоменко, директор ПД УДППЗ «Укрпошта»
От де ми зараз находимось, де знаходяться ці колони, на цьому місці до війни стояв півтораповерховий будинок, тут був поштовий кінний дім, на жаль, його теж було зруйновано під час війни, і в 1958 році збудовано Полтавський будинок зв'язку, нині це наш поштамт, наше головне підприємство/

Нині поштова мережа Полтавщини дуже розгалужена, в області - 647 поштових відділень, у яких працює понад 4 тисячі людей. Щороку вони відсилають понад 8 мільйонів листів і бандеролей та близько 400-т тисяч посилок.
Ніна Коломієць присвятила роботі на пошті понад 40 років, розпочинала свою кар'єру ученицею оператора поштового зв'язку на телеграфі, нині очолює Поштамт Полтавської дирекції «Укрпошти».

/Ніна Коломієць, начальник Поштамту ПД УДППЗ «Укрпошта»
На сьогодні у мене у підпорядкуванні 58 відділень зв'язку і 15 кіосків, це понад 440 чоловік/

До Всесвітнього дня пошти, який традиційно відзначається 9 жовтня, у Полтаві відбулось урочисте спецпогашення конверту «Україна - єдина країна». Такий захід пройшов у всіх центральних поштових відділеннях України.

Стрічка новин