Особливості адміністрування єдиного соціального внеску

Державна податкова інспекція у місті Полтаві нагадує платникам єдиного соціального внеску, що нараховані за відповідний календарний місяць суми внеску сплачуються страхувальниками не пізніше 20 числа наступного місяця. Про особливості адміністрування єдиного соціального внеску дивіться у нашому наступному сюжеті.

Відрахування єдиного соціального внеску забезпечують формування страхової частини пенсій, а також захищають соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань. З 1 жовтня адміністрування внеску передано органам Міністерства доходів і зборів, які на сьогодні реорганізовано в Державну фіскальну службу.

/Віктор Книш, заступник начальника ДПІ м.Полтава
До 1 жовтня 2013 року прийом та обробку звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування проводив Пенсійний фонд України/

Для фізичних осіб-підприємців, які на спрощеній системі оподаткування, сума єдиного соціального внеску не може бути меншою за розміром мінімального страхового внеску, у 2014 році - це 422 гривні 65 копійок в місяць.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ м.Полтава
Якщо приватний підприємець здійснює діяльність на загальній системі оподаткування, то сума ЄСВ щомісяця складатиме 34,7% від чистого доходу. У випадку, коли чистий дохід такого суб'єкту господарювання менший за мінімальну зарплату, то сума ЄСВ у такому періоді 2014 року буде складати 422 гривні 65 копійок/

Це стосується тих підприємців, говорять податківці, які не зареєструвалися добровільно в інших фондах соціального страхування. У разі виникнення заборгованості страхувальнику загрожує накладення арешту на майно та кошти, вилучення майна, заборона виїзду за кордон. З початку року платниками Полтави сплачено понад 1 мільярд 600 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

Стрічка новин