На Полтавщині почався збір ДНК даних родичів безвісти зниклих у зоні АТО

На Полтавщині почався збір ДНК даних родичів безвісти зниклих у зоні АТО. 3 жовтня уже узяли перші зразки. До міліції звернулася мати бійця, від якого – ні слуху, ні духу. Більше про цю процедуру розповість Олена Ляшенко.

По провулку Рибальському, 8 є Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр. Тут і відбувається забір зразків, за якими сім'я загиблих чи зниклих безвісти бійців в зоні АТО може відшукати своїх рідних. Наразі у Полтавській області 14 заяв від родичів, які не можуть знайти своїх воїнів. Процедура нескладна. Найближча кровна рідня звертається до слідчого або прокурора. Потім у рамках кримінального провадження разом із ним приходять в центр.

/Олена Канюка, експерт НДЕКЦ
Людина, в якої будуть відбиратися зразки букального епітелію, за годину не повинна їсти, пити та курити. Потім в умовах нашої лабораторії вона проходить процедуру полоскання декілька разів ротової порожнини і самостійно стерильною паличкою вона відбирає за щокою епітелій/

Зразки букального епітелію, чи простіше – слини, відправляють на Київ. Там в державному науково-дослідному криміналістичному центрі уже робитимуть аналіз ДНК.

/Ірина Мороз, старший експерт НДЕКЦ
Опечатується на листі, все у стерильних умовах, і визначається ДНК-профіль людини, яка звернулася/

Цей конверт – зі зразками букального епітелію матері бійця, яка перша на Полтавщині звернулася до центру. Разом з ним відправляють і низку паперів.

/Інтершум
Акт відбирання зразків, який також залишається в нас/

У супровідних документах вказують контакти родичів. Вони ж першими і дізнаються про збіг інформаційних даних.

Стрічка новин