Продукти тваринництва для Європи готує Україна

Продукти тваринництва для Європи готує Україна. За даними офіційного сайту ДП «Полтавастандартметрологія», усього 4 птахофабрики відповідають нормам ЄС, із 266 молокопереробних заводів – тільки третина. Спеціалісти кажуть: європейські експерти мають не стільки претензій до процесу переробки молока, скільки до якості сировини. Чи якісне молоко у Полтаві – намагалася дізнатися Олена Ляшенко. 

Інспекція у справах захисту прав споживачів констатує: за поточний рік до них надійшло 3 скарги від громадян стосовно придбання неякісної молочної продукції. У першому випадку молочне купили на стихійному ринку, у двох інших – в магазині. Процедура притягнення до відповідальності виробників та реалізаторів складна і вимагає чимало і часу, і сил обманутого покупця. Простіше – уважно обирати те, що купуєш. По поради ми поїхали до однієї з лабораторій міста, що на ринку Південний.

/Микола Оксеніченко, завідуючий державною лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи
Для того, щоб молоко продать на ринку, треба, щоб власник мав при собі санітарну книжку на себе, паспорт на тварину, яку вирощують вони, в якому відмічають кожен рік профілактичні щеплення, і обов'язкові дослідження: на туберкульоз, бруцельоз та інші. І повинна бути обов'язкова довідка, яка засвідчує клінічний стан тварин/

Перед тим, як продати молочне на ринку, реалізатор має здати зразки в лабораторію. Перше, що там перевіряють, – чи хвора корова на мастит.

/Інтершум
В даному випадку реакції негативна. Субклінічного маститу не виявлено/

Якщо із цим гаразд, перевіряють, чи розводили молоко водою або чим іншим. Інколи перевіряють ультразвуком – для цього є ось такий апарат. А це вже – дідівський метод, як називають його в лабораторії, проте – більш швидкий і теж «ГОСТівський». Завлабораторією Микола Оксеніченко запевняє: вони стежать і за належним виглядом продавців, а ще – щоб тара була чистою, і обов'язково – не пластиковою. Пластикові пляшки, в яких найчастіше продають молоко на стихійних ринках, можуть спричинити шкоду організму, кажуть спеціалісти. Від тривалого використання пластик виділяє шкідливі речовини. На одному із приватних ринків Полтави, побачивши камеру, ховають молоко у пластику.
Тут же відмовляють на прохання показати документи на продукцію.

/Інтершум
- Можете показать?
- Я не буду показувать/

Вимагати супровідну документацію у продавців продуктів на ринку – право кожного покупця. Скориставшися ним, можна бодай якось уникнути небезпеки купити неякісне.

Стрічка новин