За останній рік Україна зіштовхнулася не лише з військовою агресією з боку Росії, а й з енергетичним шантажем

За останній рік Україна зіштовхнулася не лише з військовою агресією з боку Росії, а й з енергетичним шантажем. Здорожчання газу та бензину не найкращим чином відображається на бюджеті простих громадян. Ми змушені купувати дорогий російський газ, а ціна на пальне незабаром може перескочити позначку у 20 гривень. На Полтавщині у місті Карлівці є державне підприємство – Жовтневий спиртзавод, який здатен не лише значно зменшити енергетичну нестачу в області, але й скоротити собівартість бензину. Та для цього треба повернути його до життя.

Шість тисяч декалітрів спирту на добу – такий потенціал Жовтневого спиртзаводу, що у Карлівці на Полтавщині. Підприємство було кращим з 76 заводів у своїй галузі, експортуючи продукцію до Росії, Фінляндії, Франції та інших країн, згадує головний інженер спиртзаводу Іван Коваль.

/Іван Коваль, головний інженер «Жовтневого спиртзаводу»
Якість продукції маємо найвищу, собівартість продукції – найнижча, потужність – найвища, продуктивність найвища. Ще в Радянському Союзі це один з кращих заводів. Сьогодні – це один з кращих заводів. Сьогодні – це одне з найпотужніших підприємства в структурі «Укрспирту»/

Через політичні та економічні перипетії спиртова галузь, орієнтована переважно на експорт, зазнала скорочень. Із 76 заводів зараз для забезпечення внутрішніх потреб працює 16. У 2007 році завод у Карлівці теж зупинився, а 150 працівників залишилися без роботи. Натомість для сфери енергозабезпечення підприємство просто необхідне.

/Іван Коваль, головний інженер «Жовтневого спиртзаводу»
Зберігаємо своє підприємство в надії, що колись наша влада займається економікою. Для цього треба, щоб те, що декларують наші чиновники і влада України, – нарешті це зробили. Багато говорять про біоетанол і його використання. Це підприємство зараз якраз може робити біоетанол/

За словами екс-заступника міського голови Полтави, а нині – кандидата у депутати по 149 виборчому округу Олександра Русіна, є можливості і є бачення того, як діяти далі.

/Олександр Русін, кандидат у народні депутати України по 149 виборчому округу
Я бачу розвиток спиртової галузі цього заводу. Це пару мільйонів доларів, які ми отримуємо від іноземних фундацій, які вкладуються в цей завод. Закупляється дороге французьке обладнання, яке на молекулярному рівні очищає спирт до 100%. Цей спирт можна додавати до бензину – до 30%. Ми цим добиваємося того, що: працює цукровий завод – це сотні робочих місць. І найголовніше – на 30% ми позбавляємось енергетичної залежності Росії/

Такі інвестиції стануть відчутними для конкретного жителя Карлівщини, вважає Олександр Русін. Кожен власник автомобіля при використанні бензину з 30%-им вмістом біоетанолу матиме ціну за пальне на рівні 12 гривень, що майже на 25% менше за його нинішню вартість. Додайте сюди мільйонні надходження у районний бюджет, покращення умов життя людей райцентру, зміцнення економічного потенціалу Карлівки.
Процвітання і заможна країна – це не фантазії. Це реальні потужності, що можна побачити на прикладі Жовтневого спиртзаводу, помножені на політичну волю та рішучість представників народу в органах влади, – наголосив кандидат у народні депутати Олександр Русін.

Стрічка новин