Лікарі нагадали, що своєчасна діагностика, – кращий шлях запобігти раку молочної залози

Щодоби рак молочної залози виявляють у 43 українок. Про стан захворюваності у нашій області на цю недугу говорили учасники засідання «круглого столу» у Полтавському обласному клінічному онкодиспансері. Яким чином можна запобігти хворобі, дізнавалися наші кореспонденти.

Рак молочної залози в Україні посідає перше місце у структурі онкологічної захворюваності у жінок. Щороку спостерігається тенденція до збільшення кількості осіб, яким поставили подібний діагноз. На Полтавщині, наприклад, у минулому році на 10 тисяч жінок припадало семеро тих, хто захворів на рак молочної залози. Натомість у 2011 подібних випадків було шість.

/Юрій Курилко, в.о. директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
У нашій державі система охорони здоров'я приймає звичайно багато мір, бореться з цією проблемою, і можна сказати, що наша задача, можливо, там, де не вдається вилікувати, то це максимально продовжити життя жінкам/

Лікарі констатують: досить часто жінки нехтують звичайними профілактичними оглядами, відповідно, рак грудей вдається виявити на пізніх стадіях. Тому спеціалісти наголошують на проведенні своєчасної діагностики.

/Орест Вовк, гол.лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру
Починаючи з 18-річного віку до 35 років – це достатньо раз на рік пройти огляд у спеціаліста, і за необхідності практично 99% проходять ультразвукове дослідження. Після 35 років до 50 – це вже в залежності від ситуації лікар-мамолог призначає і мамологічне обстеження, мамографію – рентгенологічне дослідження раз на рік/

На жінок репродуктивного віку припадає 30% патології. З року в рік ця недуга «молодшає». Усе більше лікарі виявляють захворювання у жінок до 30 років. Зазвичай після оперативного втручання пацієнтки потребують психологічної підтримки. Потрібні слова жінкам, які не опустили рук, отримавши діагноз «рак», знаходять представники громадських організацій.

/Валентина Демченко, керівник ГО «В гармонії з життям»
Ми ходимо два рази на місяць у палати і проводимо там групи психологічної підтримки, де розповідаємо жінкам про свій досвід виходу зі стресового стану, потім роздаємо інформацію і розповідаємо про профілактику лімфостазу/

Головне, говорять фахівці, – переконати жінок, що у 50% випадків вдається продовжити життя і досягти одужання за допомогою спеціалізованого медичного лікування.

Стрічка новин