До «Студії «Місто» звернулася по допомогу багатодітна родина, яку виживають з будинку

До «Студії «Місто» звернулася по допомогу багатодітна родина, яку виживають з будинку. Із точки зору загальнолюдських істин сім'я Фальків має право жити в своєму домі, а на паперах – цей факт треба доводити і воювати за тепло і спокій в оселі. Опалювальний сезон не за горами, а в хаті немає опалювального котла. Його забрав юридичний власник будинку. Разом із родиною Фальків правду шукала і наша знімальна група. 

Світлана Фалько уже усі пороги пооббивала – міліції, прокуратури, служби у справах дітей. Ходила до мера – її знов відправили до міліції. Скоро холоди, а в хаті немає котла. Його забрав колишній чоловік свекрухи Анатолій Гостюминський ніби-то для ремонту, і повертати не збирається. Жінка переконана: її родину виживають з будинку.

/Світлана Фалько, її виживають із будинку
Котла купити наша сім'я не в змозі. Наша сім'я має право проживати на вулиці Бакінських Комісарів, 9. Ми сплачуємо комунальні послуги, Гостюминський жодної копійки не сплачує. І всі оці неодноразові спроби вигнати нашу сім'ю – людина не розуміє, що вона робить/

Зі слів Світлани, історія почалася красиво ще у 90-х. Свекруха Антоніна зустріла нового чоловіка – Анатолія Гостюминського. Жили душа в душу, допомагали глядіти онуків. Діти чим могли – допомагали теж. Антоніна та Анатолій – інваліди по слуху. Коли справа дійшла обирати житло, разом їздили оглядати хати. У будівництві будинку по вулиці Бакінських Комісарів, запевняють, доклали і коштів, і сил. От тільки доказів, окрім цих фото на згадку, наразі немає.

/інтершум
Ось син старший свекрухи, був тут, допомагав. Чітко його видно. Ось тут були самі глухонімі/

Світлана з чоловіком на той час мали власне житло. На сімейній нараді вирішили: його продати і з'їхатися із батьками. Частиною грошей погасили кредит, частину вклали у будівництво будинку, жодним документом цього не завіривши. Світлана каже: навіть думки такої не виникло. Стосунки на той час були настільки довірливі, діти навіть не здогадувалися, що Анатолій – не їх дід. Проблеми почалися у 2010. Як кажуть в народі, Анатолій Гостюминський «загуляв». І почав потроху виживати з будинку «квартирантів». Так він зараз називає колишню дружину і її дітей. Почалися судові тяганини, в результаті яких за родиною Фальків визнали право проживати в будинку без претензій на його власність. Зараз на меті Анатолія Гостюминського – повністю виселити Фальків з будинку. Через постійні чвари страждають діти. Доньку Світлани рік тому на облік поставили неврологи.

/інтершум
Парціальна епілепсія. Діагноз заключний клінічний/

На запитання служби у справах дітей, чи збирається ставити котла, Анатолій Гостюминський говорить прямо: ні.

/інтершум
- Яке ж буде опалення?
- Терпіти будемо. Я хочу, щоб вони пішли, вони мені заважають, хай ідуть на квартиру і живуть на квартирі/

Закон – на боці Гостюминського, запевняють його адвокати. Він власник і може розпоряжатися своїм будинком, як хоче. Що ж до неповнолітніх у хаті, кажуть: пані Світлана ними спекулює.

/Тетяна Ражик, захищає інтереси А.Гостюминського
Будинок був побудований до реєстрації шлюбу, спільних дітей вони не мають, і говорити про те, що це майно є спільно сумісною власністю, ні в якому разі не можна/

Розписалися Анатолій Гостюминський та Антоніна Фалько у 2007, до цього 10 років проживши разом. Захисники Гостюминського обіцяють продовжити судові тяганини.

/Тетяна Ражик, представляє інтереси А. Гостюминського
Наступним судовим позовом буде стягнення плати за користування житловим приміщенням, оскільки порозуміння із власником у сім'ї Фальків не виникло, ці особи не розуміють, що вони прийшли в цей дім, не він до них прийшов/

Юристи кажуть: ситуація належить до розряду цивільно-правових стосунків. Такі справи вирішувати найважче, особливо, коли не вистачає документів. Свекрусі Світлани Фалько рекомендують усе ж не відступатися від свого права на власність.

/Микола Немчук, юрист
Ми рекомендуємо дійсно, що теоретично вона має за собою все ж таки право на частку в даному будинку, оскільки дійсно, вони спільно проживали до цього, і ще у них було своє помешкання, яке вони продали, і як говорить заявниця, вклали гроші у будівництво. Це треба доводити в суді/

Що ж до ситуації з котлом, правозахисники кажуть: криміналу тут немає, елементарна людська непорядність. Повернути його можна було б примусово, оскільки в хаті троє дітей. Дільничний міліціонер від спілкування з пресою відмовився. До головного міліціонера області на прийом Світлана Фалько прийшла із нашою знімальною групою. Висидівши майже 3-х годинну чергу, заходимо в кабінет. Там порекомендували звернутися до суду. І запевнили: діятимуть згідно із законодавством.

/інтершум
Заяву приймаємо і зареєструємо. Будемо намагатися, щоб усе розібрали по справедливості/

Світлана говорить: людина, яку майже 10 років називала батьком, їй зараз нагадує Президента Росії. Як зовні, так і діями. Каже: мала б гроші на житло чи новий котел – нічого б не добивалася. Щоб не сталося неприємних метаморфоз у стосунках із родичами, юристи радять просто: вчасно розбиратися зі своїми правами на власність і будь-які дії стосовно майна узгоджувати і затверджувати нотаріально.
Поки готувався сюжет, виконавчий комітет Київської районної в місті Полтава ради надіслав пані Світлані листа. І інтересах дітей, які живуть в умовах застарілого конфлікту і через відсутність належного теплового режиму, чиновники рекомендують віддати малих до комунального центру соціально-психологічної реабілітації дітей при Полтавській облдержадміністрації.

Стрічка новин