У Полтаві з'явилася передвиборча агітація на асфальті

Якщо раніше левова частка друкованої рекламної продукції належала сфері банківських послуг, то нині у лідерах – агітаційні матеріали. Ними обклеєні опори електропередач, паркани, фасади будинків та стовбури дерев. Одна із політичних партій агітує полтавців навіть на асфальті. Всі ці випадки є порушенням законодавства, адже рекламу, якою б вона не була, можна розміщувати лише у спеціально відведених для цього місцях.

Рекламою на парканах, зупинках громадського транспорту та фасадах будинку вже нікого не здивуєш. Щойно комунальники та мешканці зривають рекламні оголошення, як їх розлеюють знову. «Щоб притягти порушників правил благоустрою до відповідальності, їх потрібно застукати «на гарячому», а це вдається вкрай рідко», – розповідають фахівці профільної інспекції Полтави.

/Дмитро Бречко, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм Полтави
Зараз ми з балансоутримувачами: КП ЖЕО №2, які утримують житлові будинки, а також з балансоутримувачами, які утримують опори електропередач, проводимо роботу. Надаємо їм приписи, щоб вони зачищали своє майно/

Фахівці інспекції заздалегідь провели профілактичну роботу з представниками усіх виборчих штабів, щоб нагадати: розміщувати агітаційні матеріали у невідведених для цього місцях заборонено. Проте не отримали очікуваної реакції: окрім інформаційних бюлетенів, плакатів та листівок деякі політичні сили використовують у своїх цілях ще й асфальт та фасади будинків.

/Анатолій, мешканець Полтави
Коли воно виходить за межі, воно набридає, а коли воно в нормі, то приємно, так повинно бути!/

/Ольга, мешканка Полтави
На пішохідних переходах не бажано, це занадто, ну в газетах можна, на телебаченні/

/Валентина, мешканка Полтави
Якщо вони вважають, що свободу можна затоптувати, то таке вже їхнє право! (з іронією)/

За розміщення реклами на асфальті, як і в інших невідведених для цього місцях, передбачено штрафи: від 340 до 1700 грн. Надписи агітаційного характеру – не вийняток. Відповідно до ст. 68, ч. 3 Закону «Про вибори народних депутатів України», «до політичної реклами належить використання символіки або логотипів партій – суб'єктів виборчого процесу».

/Олександр Дзюбенко, директор обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Місця для розміщення реклами, як політичної, так і соціальної, визначаються органами місцевого самоврядування. Недотримання цих вимог є порушенням чинного законодавста і містить ознаки адміністративного правопорушення. Особи, винні у вчиненні цього порушення, будуть нести відповідальність/

Якщо зазвичай більша частина рекламної продукції – це банківські оголошення, то за останній місяць ситуація змінилася. Нині це – агітаційні матеріали.

/Дмитро Бречко, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм Полтави
Громадяни повинні розуміти, що особа, яка вже під час виборчої кампанії порушує закон, на момент передвиборчої агітації нехтує законодавством, то що буде потім?/

Стрічка новин