У Полтаві підписали програму партнерства із німецькими містами Фільдера на 2015-16 роки

У Полтаві підписали програму партнерства із німецькими містами Фільдера на 2015-16 роки. В її рамках відбуватиметься тісна співпраця між двома регіонами у галузі медицини, освіти, культури та екології. Крім підписання документу, німецька делегація взяла участь у відкритті так званої «лави дружби».

Щороку кілька десятків школярів з Полтави відвідують Німеччину у рамках Програми партнерства із містами Фільдера. Ці дружні візити продовжуватимуться. Сьогодні в урочистій обстановці полтавська міська влада підписала відповідний документ із представниками німецьких міст. Подібна співпраця між двома країнами відбувається вже упродовж 26 років.

/Андреас Кох, перший бургомістр м.Фільдерштадт
Коли почалися зміни в Радянському Союзі, Україна тоді була частиною Радянського Союзу і тоді відбувалися прогресивні зміни: гласність, перебудова. Тоді ми дивилися на Схід і шукали партнерів на Сході, тому ми обрали Україну/

Нині українські та німецькі колеги розширюють напрями цієї співпраці. Освіта, медицина, культура – цього року до них приєдналася й охорона навколишнього середовища. У цьому полтавські посадовці вбачають гарний знак та перспективи подальшого розвитку партнерських відносин.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Якомога більше українці повинні спілкуватися з європейськими країнами, а європейці якомога більше повинні спілкуватися з українцями. Якщо ми прагнемо у Європу, а ми цього прагнемо, то ми якомога більше повинні вивчати їхню культуру/

Цього ж дня представники земель Фільдера взяли участь у відкритті «Лави дружби». Минулого року її під час святкування 25-річчя співпраці німці подарували полтавській громаді.

/Світлана Порохня, заступниця Полтавського міського голови
Ми, звичайно, вибирали місце для цієї «Лавки дружби», де б поставити, в якому парку: чи Корпусному, чи Сонячному. І все-таки прийшли до спільної думки, що все-таки ця лавка буде прикрашати, вписуватися в інтер'єр у садибі Котляревського/

Тепер, говорить Світлана Порохня, у Полтаві започаткують нову традицію: розпочинати екскурсії для німецьких делегацій саме із садиби Івана Котляревського та «Лави дружби».

Стрічка новин