У Полтаві презентували громадський проект «Розмовне кафе»

У Полтаві презентували громадський проект «Розмовне кафе». Його учасникам пропонують більше дізнатися про становлення незалежності у нашому краї завдяки розповідям очевидців. Одну із зустрічей присвятили першій українській символіці у Полтаві.

Олександр Келим – активний учасник бурхливих подій боротьби за незалежність України. Починаючи з кінця 80-их, він був членом різноманітних громадських організацій, які на той час вважалися неформальними.

/Олександр Келим, громадський діяч
Нас неформалами обзивали тоді. Усі решта це були формали, а ми були неформалами. Таке було прізвисько всіх, хто виступав проти діючої радянської системи, були неформалами/

Неформали у минулому, активні громадські діячі тепер. У рамках проекту «Розмовне кафе» вони доносять до полтавців історичну правду, як зароджувалася незалежність на Полтавщині.

/Олександр Келим, громадський діяч
Люди вчаться на історії. Повинні вчитися на історії. На жаль, багато дуже не вчиться, але повинні прагнути вчитися на історії, і ось я думаю, що сьогодні цікаво людям такого молодого віку, 35 і молодше, що були такі мітинги у Полтаві – по 20 тисяч людей/

Зустрічі між різними поколіннями відбуваються у теплій дружній атмосфері. За філіжанкою кави активісти занурюються у свої спогади та впізнають себе на старих фотографіях. Зоя Коваленко через більше ніж 20 років згадує, як тоді затверджували один із основних державних символів – прапор України, які суперечки точилися навколо послідовності кольорів: жовто-синій чи синьо-жовтий.

/Зоя Коваленко, громадська діячка
Коли затвердили синьо-жовтий, ми вирішили, хай буде, головне, щоб були наші кольори, прапори, тому що навіть коли затвердили, Леонід Макарович казав: оце синє, це жовте, а тут давайте на синьому малинову зірку зробимо, щоб хоч щось було із Совдепії/

У подальшому в рамках проекту зустрічей у форматі «Розмовне кафе» планується обговорення таких тем, як «Відродження Свято-Успенського Собору», «Перше українське Різдво, колядки в Полтаві».

Стрічка новин