На 10% полтавська освіта щороку поновлюється молоддю, яка приходить із вишів

На 10 відсотків полтавська освіта щороку поновлюється молоддю, яка приходить із вищих навчальних закладів. Загалом нині в обласному центрі живе більше 14 тисяч працівників освіти. І цього тижня вони відзначатимуть  професійне свято. Напередодні традиційно педагогів вітали святковим концертом у палаці дозвілля «Листопад».

Олена Климко працює у Полтавській школі номер 40. Це заклад для дітей з вадами зору. У сумі – 20 років кожного дня серед дітей.

/Олена Климко, заступник директор школи №40
Мабуть, колись хотіла бути актрисою в дитинстві. А вчитель – це актор, який завжди в головній ролі/

Найлегше для Олени, яка ще й практикуючий психолог, працювати з дітьми. Найважче – з їх батьками. Але підростаюче покоління вона не вважає проблемним. На думку заступника директора школи, умови нині інші. Наприклад, для дітей дуже мало безкоштовного позашкільного виховання.

/Олена Климко, заступник директор школи №40
На превеликий жаль, не кожна сім'я, сім'я може дозволити собі розвивати дитину так, як слід було це робити. Ось в цьому різниця. А діти – звичайні. Дуже шкода, що здоров'я дітей погіршилось за останні роки, що я працюю в освіті/

Професійне свято цієї неділі відзначатиме і Юрій Скиданенко – доцент кафедри бухгалтерського обліку. Він навчає студентів майже 30 років і вдруге пішов цим же шляхом.

/Юрій Скиданенко, доцент кафедри бухгалтерського обліку ПДАА
І ми вчимо, і вони нас вчать. Вони нас – бути завжди у тонусі, слідкувати за новинками. Взагалі, молодь неспокійна і нам відпочивати не дає. І це правильно/

Їх та ще чверть працівників освіти Полтави запросили на святкові урочистості напередодні свята.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Я думаю, плюс-мінус десять відсотків кожного року в нас поновлюються працівники освіти. Ті, що приходять із вищих навчальних закладів/

Привітати педагогів завітали подружжя Білоножків. Віталій, Народний артист України, зізнався: залюбки приїхав на мамину Батьківщину. Педагогів він вважає святими людьми.

/Віталій Білоножко, Народний артист України
Мама – сільська вчителька. Моя мама народилась в Яреськах. Голодомори, вся родина там пропала/

Зараз у Полтаві живе та працює понад 14 тисяч освітян.

Стрічка новин