Мовознавець привезла з Донецька власні малюнки і дитячі вірші

Мовознавець привезла з Донецька власні малюнки і дитячі вірші. Першу виставку у житті жінки побачили полтавці, хоча представляти свої роботи Таїсія Лепеха не збиралася. Кандидат філологічних наук з буремного Сходу приїхала до своєї доньки і вразила роботами тутешніх художників настільки, що вони організували виставку.

На Донбасі Таїсія Лепеха залишила родичів і приїхала до доньки у Полтаву. Але повернутися додому має надію.

/Таїсія Лепеха, автор виставки
Там мій чоловік, моя сестра, племінник. Я дуже переживаю. Я ніби тут, але душею там. Дуже переживаю через те, що там... не хочу про це сьогодні говорити/

Кандидата філологічних наук, доцента кафедри української і російської мови Донецького національного медичного університету Таїсію Лепеху у салоні «Художник» полтавцям представили, як нове відкриття. Коли митці побачили її картини, привезені з Донеччини, одразу організували виставку.

/Леонід Колєсніков, член творчого об'єднання «Художник»
Чудова книжкова графіка, малюнки надзвичайно безпосередні. Я думаю, багатьом дітям це сподобається. Коли на них дивишся, створюється гарний настрій, вони настільки відриті та щирі, – здається, немає у житті ніяких проблем/

З дитинства, зізнається жінка, вона малювала портрети. Потім на довгий час довелося забути про мистецтво. В останні роки Таїсія почала писати вірші.

/Таїсія Лепеха, автор виставки
Причому, не просто дитячі вірші, а уже з малюнками, які мають бути у кінцевому результаті. Причому книжка ось, як приклад, такою може бути. У мене дитячі книжки лежать по 5, 6, 7 років. Вже готові, а реалізації немає і дуже жаль/

Привезла до Полтави Таїсія Лепеха і першу видану книгу для дітей. У ній ілюстрації також авторські. Книжки для малечі, говорить жінка, створює інтуїтивно. Наприклад, розуміє, що дітей не варто перевантажувати дрібними деталями.

/В КАДРІ: показує ілюстрації і розказує про героїню-сороку/

Сумного та страшного Таїсія Лепеха не малює ні для дитячих книжок, ні на картинах маслом, принципово – бо сама їх боїться.

Стрічка новин