Плоди сексуальної революції пожинають лікарі

Плоди сексуальної революції пожинають лікарі. Усе більше проблем із виношуванням вагітності, усе менше здорових дітей, а кількість інфекцій вражає. Тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я придумали в Україні для того, щоб привернути увагу до цих проблем.

У прес-турі в рамках Всеукраїнського тижня планування сім'ї побували регіональні ЗМІ. Журналісти відвідали заклади, що займаються репродуктивним здоров'ям. Лікарі занепокоєні наслідками сексуальної революції. Ранній дебют та зміна партнерів призводять до безпліддя.

/Людмила Касьян, завідуюча Полтавським обласним центром планування сім'ї
Перший сексуальний дебют у нас буває в середньому в 15-16 років, а народження першої дитини, коли люди ставляться до цього вже серйозно, - років у 26. Коли люди планують народження дитини, виявляється, що вагітність або не настає, або ж вагітність проблематична/

Три країни, де не тільки інфікованість зашкалює, а ще й люди соромляться до медиків звертатися, – Україна, Росія, Білорусь, говорить обласний дитячий гінеколог Олена Сьомич. Запальні захворювання – проблема сучасних підлітків.

/Олена Сьомич, обласний підлітковий гінеколог
Кожен рік – пачка відмов, мамами підписаними. Потім повертаються зі сльозами на очах, починається лікування, лікуватися пізно, інфекція стара, а далі ми плавно переходимо у службу планування сім'ї – лікувати безпліддя/

Медики кажуть: вагітність треба планувати. Зараз у РАЦСі дають направлення на дошлюбну консультацію та обстеження у центр планування сім'ї. Поговорити народ приходить, а коли доходить до платних аналізів – шкодує коштів. В ідеалі, кажуть медики, обстежитися і пролікуватися перед створенням сім'ї, за три місяці до вагітності пропити препарати фолієвої кислоти – її не вистачає в нашому раціоні. Чоловічим безпліддям займається андролог. Усе частіше, каже, доводиться направляти пару на штучне запліднення. Причин цьому – море.

/Олександр Тараканов, лікар-андролог
Те, що ми обстежуємо, це всього 10% причин – спермограма, інфекції, гормони. Соціально-економічне становище у державі, найчастіше чоловіки заробляють гроші, психо-емоційна сфера погіршується. На першому місці стоїть нервово-психічний фактор/

Щоб уникнути дорослих проблем, лікарі намагаються працювати уже з дітьми. Клініка, дружня до молоді, існує в Полтаві з 2005.

/Лариса Щеглова, підлітковий гінеколог Клініки, дружньої до молоді

Молодші 14 років діти підходять разом із батьками і користуються нашими послугами тільки з дозволу батьків. З 14 до 18 вони вже мають право по законодавству відвідувати гінеколога без дозволу батьків/

Тут працюють три кабінети – підліткового гінеколога, дерматовенеролога, підліткового лікаря та анонімний кабінет. Усі послуги безкоштовні.

Стрічка новин