Сьогодні святкують українські бібліотеки

Сьогодні святкують українські бібліотеки. Починаючи з 1998 року, 30 вересня прийнято вшановувати працівників усіх книгозбірень країни. У Полтаві традиційно цього дня бібліотеки проводять різноманітні заходи для своїх читачів. На деяких з них побувала і наша знімальна група.

У дитячій обласній бібліотеці з самого ранку гості. Найменших читачів тут приймали у книжкове братство, для більш старших – проводили екскурсію закладом.

/Лариса Митрофанова, директор Полтавської обл.бібліотеки для дітей ім.П.Мирного
Посвята в читачі – це всі діти приходять такий ритуал у бібліотеці, особливо молодші школярі, які тільки приходять до школи, і на цих заходах ми говоримо про те, що з книгою треба дружити, книгу треба любити, треба любити бібліотеку/

У бібліотеці, говорять діти, вони дізналися багато цікавого.

/Бліци
- Нам розповідали про скарб книжок.
- Що книжки треба берегти, обкладати їх.
- Що книжки - це скарб життя/

Загалом, зізнаються маленькі полтавці, читати вони люблять. Навіть мають улюблені теми.

/Бліци
- Автомобілі.
- Принцеси.
- Те, що цікаво.
- Я, наприклад, енциклопедія для дівчат/

Для них, розповідають бібліотекарі, у закладі намагаються створити комфортні умови для спілкування, змістовного дозвілля та відпочинку. Нові форми роботи з дітьми приваблюють з кожним роком нових читачів. Нині у закладі обслуговуються 11 тисяч осіб. Залучають до читання полтавців і в обласній універсальній науковій бібліотеці. Книгозбірні у нашому місті, запевняють тут, вже давно трансформувалися у потужні інформаційні та культурні центри.

/Тетяна Зеленська, директор Полтавської обл.універсальної наукової бібліотеки ім.І.Котляревського
Девіз бібліотечної асоціації, девіз роботи нашої бібілотеки – це «Бібліотека – територія єднання». Зараз це дуже актуально в наш час, тому що суспільство треба об'єднувати, не дивлячись на різні політичні, релігійні погляди. І книга, і бібліотека – це саме те, яке може об'єднати людей/

У Всеукраїнський день бібліотек та напередодні Міжнародного дня музики у закладі влаштували святковий захід, на який запросили студентів полтавських вишів.

Стрічка новин