У Полтаві волонтери створюють пояси із собачої шерсті для бійців АТО

До допомоги військовим у зоні АТО долучилися представники обласного центру собаківництва. У закладі тиждень тому виступили з ініціативою – створювати пояси із собачої шерсті. Остання вважається однією із найтепліших у світі, а бійцям на Сході нині тепло потрібне, як ніколи. На одному з майстер-класів у кінологічному центрі побувала і наша знімальна група.

Майже кожен день у Полтавському обласному кінологічному центрі кипить робота.
Події на Сході України спонукають його членів активно долучатися до підтримки українських військових. Спочатку, говорять, збирали продукти харчування для бійців. Потім вирішили займатися створенням поясів із собачої шерсті.

/Галина Мухіна, керівник Полтавського обласного центру собаківництва Кінологічного союзу України
Ми використовуємо всю шерсть, яку нам приносять. Це шерсть і стрижена. Маленькі собачки проходять косметичні процедури, грумінг, стрижуться. В основному ось ці чорні пояси – це шерсть чорних тер'єрів. Вона дуже міцна і в той же час достатньо м'яка, тобто вона не буде колоти людям тіло/

Так само легко мокрому валянню піддається шерсть собак породи коллі. Для Тетяни Пінчук це вже сьомий пояс, над яким вона працює. Починається все, розповідає майстриня, з ретельного викладання шерсті.

/ІНТЕРШУМ
Тетяна Пінчук показує, з чого починається робота: «У залежності від якості шерсті. Ось це гарний підшерсток. Ми викладаємо один шар в одну сторону, наступний шар – в іншу сторону. Потім розкладаємо каркас, щоб виріб не розпався»/

Сьогоднішній майстер-клас пані Тетяна проводить для членів клубу та волонтерів, які вирішили приєднатися до цієї ініціативи. Робота йде швидко та злагоджено. Волонтери змочують шерсть теплою водою та рівномірно натирають милом спочатку з одного, а потім – з іншого боку майбутнього полотна.
Нині матеріалу для поясів вдосталь, говорять волонтери. Це – лише десята частина шерсті, яку принесли до центру полтавці. Проте існує потреба у робочих руках. Мокрому валянню тут готові навчити усіх бажаючих. Оксана Лукаш сьогодні вперше в житті виготовлятиме шерстяні пояси. Зізнається: робити це зовсім не важко.

/Оксана Лукаш, волонтер
Нічого складного немає, тим паче, що є мета гарна/

Після нетривалої підготовки полотна справа доходить власне до самого валяння.

/ІНТЕРШУМ 
Тетяна Пінчук говорить: «Як мінімум, ось так 100 разів потрібно зробити. Бачите: постійно перевертаю»/

Менше години роботи – і вже маємо майже готовий пояс. Залишилося його гарно промити, висушити та для зручності оздобити зав'язками. Галина Мухіна демонструє, як потрібно носити готовий виріб.

/ІНТЕРШУМ/
Галина Мухіна розповідає: «Це ось накладається на спину, закривається нижня область спини, поперек, нирки гріються. Це все зігріває життєво необхідні органи»/

Волонтери нині також пробують в'язати шкарпетки із собачої шерсті. Щоправда, цей процес довший та більш трудомісткий. Члени обласного центру собаківництва мають надію, що ці пояси і шкарпетки зігріють наших бійців холодними осінніми ночами. Адже зроблені вони з любов'ю та теплом сердець полтавських волонтерів.

Стрічка новин