Дожити до 100-літнього ювілею – під силу не кожному

Дожити до 100-літнього ювілею – під силу не кожному. 28 вересня свій сотий День народження відзначила полтавка Парасковія Івахова. Народилася вона у селі Курилехівка поблизу Полтави у далекому 1914-му. Парасковія Афанасіївні і нині при добрій пам'яті, тож може багато чого розповісти.

Прасковія Івахова народилася у багатодітній родині, із усіх дітей вижило лише восьмеро. А от 100-річний ювілей пощастило відсвяткувати лише Парасковії Афанасіївні. Ніякого секрету довголіття бабуся не знає, її мати теж довго жила, тож скоріше за все - гени. Роботи ювілярка ніколи не цуралася, з 11 років працювала на фабриці вишивальницею.

/Парасковія Івахова, відзначила 100-річний ювілей
Люди добрі, 100 років прожить! Це ж не рік і не два, я пережила скільки страху! Була в голод, жахіття було! Ідеш, там дитина лежить, а там - доросла людина. Дуже погано, згадую і зараз/

Парасковія Афанасіївна виростила 2-х дітей. Сина вже немає серед живих, а от донька Зінаїда доглядає за мамою. Рід продовжується, радують правнуки і праправнуки.

/Зінаїда Бондаренко, донька ювілярки
Онуків двоє, у мене 2 доньки і 2 онуки, один правнук і один праправнук/

В Октябрському районі міста, де проживає ювілярка, традиційно вітають довгожителів. Прийшли з подарунками і до Парасковії Афанасієвни.

/Галина Граб, заступник директора територіального центру соціального обслуговування Октябрського району
На сьогоднішній день в районі проживає 6 таких довгожителів. Сьогодні ми прийшли її привітати, побажати здоров'я, благополуччя, добробуту і мирного неба/

100-річна іменинниця радить усім жити в любові та злагоді.

/Парасковія Івахова
Воно як добро, то добро й є! (сміється)/

Стрічка новин