Підсумки роботи за 6 місяців поточного року підбили в обласній прокуратурі

На прес-конференції з цього приводу прокурор Полтавської області Віктор Войцишен зазначив – у нашому регіоні зареєстровано незначне зростання злочинності у 2 відсотка. Стало менше тяжких і особливо тяжких злочинів, але значно збільшилася кількість дрібних.

Перед прес-конференцією прокурор області Віктор Войцишен провів для своїх співробітників розширене засідання колегії. Журналісти на ньому були присутні всього кілька хвилин, як висловився потім обласний прокурор на прес-конференції, бувають моменти в їхній роботі, коли треба стукнути кулаком по столу. Втім, дещо представники ЗМІ таки почули. Перш за все, сварив прокурор своїх підлеглих за велику кількість дрібних злочинів, вірніше, за потурання міліції, там, де можна кваліфікувати злочин як адміністративне правопорушення, порушують кримінальну справу. От і виходить у Полтавській області по 100 випадків самогоноваріння, у інших регіонах по 4-5. І справа зовсім не у тому, що полтавці віддають перевагу алкогольним напоям власного виробництва, а у тому, що міліція, за словами обласного покурора, хоче підвищити розкриття, а співробітники прокуратури потурають їм у цьому. На прес-конференції Віктора Войцишена запитували про корупцію та хабарництво, невиплату заробітних плат.

Загалом же за 6 місяців цьго року до різних видів відповідальності притягнуто 1177 посадових осіб, це майже на 6% більше, ніж за аналогічний період минулого. 10 справ заведено відносно працівників міліції, застосовують якщо не кримінальні, то адміністративні покарання. Прокуратуру в цьому підтримує начальник обласного управління УМВС Михайло Вершняк. Говорили і про резонансні справи, зокрема, про жителів Карлівського району, які відбули по 6 років покарання за вбивства, яких не скоїли, кримінальну ж справу проти оперуповноваженого, який вибив з них зізнання, закрили у зв'язку із смертю останнього. Одни із неправомірно обвинувачених подав позов, вимагаючи моральної компенсації.

Пообіцяв обласний прокурор Віктор Войцишен дати коментар і щодо справи одного із заступників міського голови, коли по ній буде проведена відповідна експертиза, запевнивши, що до спілкування з пресою завжди готовий.

Стрічка новин