Платники Полтави на підтримку української армії перерахували майже 8 мільйонів 700 тисяч гривень військового збору

Станом на сьогоднішній день на підтримку української армії від платників податків Полтави надійшло майже 8 мільйонів 700 тисяч гривень військового збору. Цей податок було введено тимчасово з 3 серпня до 1 січня 2015 року.

Починаючи з 3 серпня цього року, з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставою – 1,5% від об'єкта оподаткування.

((СИНХРОН ХР 00:00:16
СИНХРОНИРУЕМЫЙ: Віктор Книш
ТИТР: заступник начальника ДПІ м.Полтава
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами.))

Плюс військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну лотерею. Утримання необхідно проводити з усієї нарахованої суми оподаткованого доходу, тобто, без попереднього вирахування єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Законодавством передбачена і така категорія громадян, які не сплачують військового збору.

((СИНХРОН ХР 00:00:16
СИНХРОНИРУЕМЫЙ: Дар'я Шляхова
ТИТР: головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ м.Полтава
Фізичні особи-підприємці та юридичні особи, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують військовий збір із доходів, отриманих від ведення господарської діяльності. У разі, коли у суб'єктів господарювання є наймані працівники, то із зарплати, яку вони нараховують таким особам, утримується військовий збір.))

Якщо дохід нараховано, але не виплачено, то 1,5% податок повинен бути перерахований до бюджету податковим агентом протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем місяця, у якому нараховано дохід. За півтора місяці українським військовим полтавці зі своїх доходів перерахували майже 8 мільйонів 700 тисяч гривень.

Стрічка новин