Губернатор Віктор Бугайчук оглянув котельню, яку модернізували на 2 мільйона гривень

Більше 2 мільйонів гривень витратили на модернізацію котельні, що знаходиться у Полтаві по вулиці Майдан Незалежності 16. Вона існує з 70-х років і до цього року працювала на застарілому, радянському обладнанні. Цей осінньо-зимовий період котельня буде зустрічати по-новому. Оглядав готовність нової техніки губернатор Віктор Бугайчук.

Котельня середньої потужності, що знаходиться за адресою вулиця Майдан Незалежності, 16, обігріває дитячий садочок, школу, стадіон «Ворскла», спорткомплекс та 5 житлових 5-поверхових будинків. Для її модернізації виділили більше 2 мільйонів гривень, але ці зміни того варті, стверджують спеціалісти.

/Володимир Чернявський, ген.директор ОП «Полтаватеплоенерго»
Річний обсяг економії коштів за рахунок підвищення ефективності роботи котельні, за рахунок скорочення персоналу (котельня буде працювати взагалі без присутності людей) складає майже 500 тисяч гривень, тому очевидно, що термін окупності – менше 5 років. Я вас запевняю, що це дуже добрі показники/

На огляд оновленої котельні приїхав директор Департаменту житлово-комунального господарства Олександр Тонков та голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА
Застосована мікропроцесорна найсучасніша техніка управління. Ці три котла, які замінили 5 котлів, вони мають значно вищий коефіцієнт корисної дії, порядка там 92–94 %/

Для порівняння, минулі, радянські котли мали коефіцієнт корисної дії 80 %. Тепер найновітніша система управління дозволить слідкувати за добовими перепадами температури. Це призведе до отримання максимального ефекту при мінімальних затратах електороенергії та газу.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА
Тут оптимальним чином порахований об’єм і довжина теплових мереж, оптимальним чином підібрана потужність котлів, і ми подаєм стільки, скільки потрібно, і тоді, коли потрібно/

У Полтаві наразі нараховується більше 60 котелень різної потужності. І практично всі вони потребують удосконалення. Та, як завжди, фінансування на всіх не вистачає. Так, для прикладу, аби доукомплектувати одну потужну котельню, це буде коштувати більше 10 мільйонів гривень.

Стрічка новин