У Полтавському Художньому музеї пройшов показ сучасного одягу

У Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка пройшов показ сучасного одягу. Колекція під назвою «Фейєрія льону» підготовлена двома авторами – Юрієм Матвєєвим та Оленою Гопей. Деталі проведення модного заходу знають наші кореспонденти.

Ювілейний шевченківський рік спонукав полтавських майстрів звернутися до української символіки. Юрій Матвєєв та Олена Гопей підготували колекцію сучасного одягу. Допомагали у її створенні ледь не всі студенти та викладачі Полтавського національного педагогічного університету.

/Тетяна Борисова, доцент кафедри теорії та методики ПНПУ ім.В.Г.Короленка
Цілий рік ми працювали над створенням цієї колекції. Сьогодні ми маємо результат – нашу колекцію, яка нараховує 30 одиниць моделей. Вона має і традиційну вишивку, і сучасний крій, поєднання різних елементів/

Майже вся колекція виготовлена з льону. Його у прадавні часи цінували вище за золото. При пошитті одягу також використовувалися й інші цінні тканини.

/Юрій Матвєєв, автор колекції
Там еще было 2 или 3 комплекта, которые были отшиты из конопляного полотна, и причем не просто конопляное полотно, а полотно, которое было выткано где-то в 60-х годах 20 столетия. То есть, это – автентична тканина/

Автори колекції змогли відійти від пастельної гами. Сучасні технології дозволяють лляні та конопляні тканини робити яскравими. Декорували моделей домотканим мереживом, шнуром, аксесуарами з кераміки та деревини.

/Олена Гопей, автор колекції
Цікаво було підбирати тканини, аксесуари до кожного ескізу. На мені, знову таки, була місія цікава, вона дуже мені подобається – давати ескізам, малюнкам об’єм, життя, знаходити для них тканину/

Більшість моделей оздоблено ручною вишивкою. При створенні моделей використана полтавська техніка – хрестик, лиштва, гладь, прості мережки та інші. Патріотичне вбрання відвідувачам припало до душі.

/Юлія Сторожева, відвідувачка виставки
Сидячи на цьому показі, я і думала весь час про те, що я хочу майже все з того, що я побачила. Надзвичайно сподобалося – дуже душевно, дуже тепло, позитивно/

Кожному, хто захоче поповнити свою шафу таким вбранням, автори колекції зможуть допомогти, але на низьку ціну одягу розраховувати не варто.

Стрічка новин