З 2007 року у центрі соціального обслуговування Октябрського району поставили на ноги 14 візочників

З 2007 року фахівці відділення соціально-побутової адаптації, яке працює при центрі соціального обслуговування Октябрського району, поставили на ноги 14 візочників. Один із них – Денис Войко – тривалий час був відвідувачем центру, нині ж він – його працівник. Заново навчає ходити таких, яким і сам був нещодавно. 

Люди після важких травм хребта навчаються ходити заново. Декому це вдається, як от полтавцю Денису Войко. Йому ледь за 20-ть, а він вже переборов труднощі, з якими більшість не стикається упродовж всього життя.

/Денис Войко, став на ноги після важкої травми хребта
Банальна історія: відпочивав з друзями, стрибнув у річку і переламав хребет/

Нині Денис – фахівець з фізичного виховання відділення соціально-побутової адаптації, яке створене при центрі соціального обслуговування Октябрського району. Ще нещодавно він пересувався лише на інвалідному візку, нині ж п– практично самотужки.

/Денис Войко, став на ноги після важкої травми хребта
Пройшов через деякі моменти життя, в яких вони зараз знаходяться, тому мені легше знайти спільну мову з цими людьми/

У більшості цих людей – стальна сила волі, а ще – жага до життя, якій може позаздрити будь-хто із фізично здорових людей. Пересилюючи біль, вони щодня займаються на тренажерах.

/Юрій Духно, проходить реабілітацію у відділенні соціально-побутової адаптації
Нехай у мене не вийшло стати на ноги, але якщо б я не займався, то не зміг би навіть сидіти у візку, не зміг би крутити її, самостійно одягатися. Таких прикладів зараз багато, купа людей, які лежать вдома і не боряться. Боріться!/

Фахівець з фізичної реабілітації Ігор Ільченко працює з інвалідами вже багато років. На його очах не раз траплялося диво, коли люди вставали з візків і починали ходити.

/Ігор Ільченко, фахівець з фізичної реабілітації
Це поетапно відбувається, спочатку займаємось статичними вправами, потім – динамічними, а потім навчаємо ходити за допомогою ходунків, параподіум використовуємо/

Параподіум – це спеціальна система, яка дозволяє пацієнтам із ослабленим м'язовим тонусом пересуватися самостійно. Поки що у центрі він лише один, інвалідам доводиться займати чергу, щоб ним скористатися.

/Ольга М'ягкохліб, директор Центру соціального обслуговування Октябрського району
Від спонсорської допомоги ми ніколи не відмовлялись. Якби нам хтось ще придбав параподіум для наших спинальників, ми були б дуже вдячні/

Нині територіальний центр відвідує більше тисячі інвалідів. З 2007 року, відколи працює відділення соціально-побутової адаптації, тут на ноги поставили 14 візочників.

Стрічка новин