Полтавська область практично готова до опалювального сезону

Житлово-комунальне господарство Полтавської області майже повністю готове до початку нового опалювального сезону. Стан котелень та теплових мереж регіону цього дня обговорювали на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації.

Лічені тижні залишаються до початку опалювального сезону. У Полтавській області, звітують комунальники, до нього вже готові.

/Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Об'єкти теплової енергетики в середньому підготовлені на рівні 95%. Це підготовка котелень. Була проведена і завершена реконструкція та капітальний ремонт 11 котелень, капітальні ремонти котлів, заміна котлів, підготовка теплових мереж і так далі/

Майже на однаковому рівні фахівці оцінюють готовність житлового фонду та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період – 95%. Цієї зими кожна гігакалорія теплової енергії на рахунку. Адже у дію входить режим суворої екнономії. Згідно із постановою Кабінету Міністрів від 9 липня поточного року, відбувся розподіл обсягів природного газу для споживачів у розрізі адміністративно-територіальних одиниць. Відповідно, говорить Олександр Тонков, ліміт для Полтавщини зменшився на 30%.

/Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
З 1 серпня по 31 березня 2015 року теплопостачальним підприємствам Полтавської області виділений ліміт у кількості 199 млн 198 тисяч кубів природного газу. І якщо порівняти це з минулим періодом за такий період, область спожила 284,6 млн природного газу/

Аби зекономити, природний газ на Полтавщині заміщують альтернативними видами палива. На сьогоднішній день в області нараховується 15 об'єктів, які використовують останні. На їхній розвиток державою виділена субвенція у розмірі близько 17 млн гривень. Проте, переконані посадовці, споживачі і самі повинні дбати про збереження тепла в оселях.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА
Якби технічними заходами не боролися за підвищення ККД, але без утеплення наших осель ми нічого не зробимо. Тільки разом ми зможемо перезимувати більш-менш комфортно. Утеплити, хто може, фасад, хто може – замінити вікна, утеплити всі щілі, може купити плівку і забити плівкою вікно. Це дасть економію до 7-10%/

Незважаючи на всі труднощі цього року, говорять в облдержадміністрації, Полтавщина має вчасно увійти в опалювальний сезон.

Стрічка новин