Вперше у Полтаві – виставка абстракціонізму

Вперше у Полтаві – виставка абстракціонізму. Знані художники і початківці представили свої твори, які малювалися під напливом емоцій. «Мовою абстракцонізму» назвали виставку у Художньому салоні. 

Ідея організувати в Художньому салоні виставку картин-абстракцій належить Григорію Волкову. Запросили взяти участь у ній практично усіх художників Полтави.

/Григорій Волков, художник
Учасників було 30 чоловік, це і зрілі майстри були, такі як Трохимець-Мілютін, і маленькі діти були – Назар Корф-Іванюк. Мені хотілося, щоб нові обличчя були, нові роботи/

Такі роботи дійсно для Полтави нові – розгорнута виставка абстракцій у нашому місті вперше. Абстракціонізм як стиль з'явився і набув поширення на початку минулого століття у країнах Західної Європи. Пробували так малювати і в Україні, проте за радянських часів це мистецтво осміяли, не зрозумівши.

/Микола Підгорний, Заслужений художник України
Це такі роботи, які сприймаються емоціями перш за все. Для художника, який дуже хоче виплеснути свої емоції. Якщо він малює щось реальне, він зв'язаний своїми техніками, його міць та енергія стримуються. А тут – ні/

Деякі роботи на виставці не мають назви. Абстракцію номер 1 і номер 2 представив молодий художник Вартан Маркар'ян. У першій він, говорить, хотів передати вимір. А другу малював у піднесеному настрої.

/Вартан Маркар'ян, художник
Це просто гарний настрій і кольори. Сонячний день. Такі емоції/

Художники зізналися: виплескувати емоції на картині приємно. Вони мають намір просити художній музей імені Миколи Ярошенка дозволу регулярно виставляти абстракції.

Стрічка новин