В Україні почастішали випадки скорочень працівників

В Україні почастішали випадки скорочень працівників. Зазвичай тих, хто працює краще, не скорочують, проте бувають і вийнятки. Як повинна відбуватися ця процедура, нашим кореспондентам розповіли фахівці Державної інспекції праці у Полтавській області.

«Держава створює умови для здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності» – гарантує 43-тя стаття Конституції України. Регулює трудові відносини і Кодекс законів про працю. Нині, коли в Україні розпочалися масові скорочення працівників, ознайомитись з цими документами – не зайве.

/Костянтин Пухліков, заст.нач.відділу Державної інспекції праці у Полтавській області
Попередити працівника роботодавець зобов'язаний не пізніше, ніж за 2 місяці до настання події, тобто звільнення. Якщо звільнення відбулося у зв'язку із скороченням штату, то в трудову книжку заноситься запис: пункт 1-й Статті 40 «У зв'язку із скороченням штату працівників»/

Процедура скорочення працівників має відповідати вимогам закону.

/Костянтин Пухліков, заст.нач.відділу Державної інспекції праці у Полтавській області
Це згода профспілки, персональне попередження працівника, ознайомлення його з наказом, вчасне вручення копії наказу і трудової книжки при звільненні/

Закон надає перевагу тим, хто найменш захищений: працівникам, у яких 2-є і більше дітей; фахівцям, які мають тривалий безперервний стаж роботи на даному підприємстві; особам, які самотужки утримують родину. Більшість звернень, говорять в територіальній державній інспекції з питань праці, стосуються несвоєчасної виплати заробітної плати. У випадку ж неправомірного звільнення з роботи фахівці інспекції радять не втрачати час, а одразу ж звертатися до суду.

Стрічка новин