Новий прокурор області пообіцяв ошуканим вкладникам кредитних спілок не зволікати з вирішенням їх проблем

Ошукані вкладники кредитних спілок зі своєю проблемою прийшли на прийом до нового прокурора Полтавської області. Кажуть: уже 6 років намагаються повернути свої гроші, але поки що все безрезультатно.

Обмануті вкладники 9 кредитних спілок знову прийшли до прокуратури Полтавської області. Незважаючи на те, що суд уже зобов'язав фінансові установи повернути кошти, з 2009 року люди не отримали ні копійки. За цей час змінювалися слідчі, прокурори, а потерпілих ставало все менше.

/Валентина Маркова, обманута вкладниця Першої кредитної спілки
Мне 76 лет. Тоже к операции готовлюсь с ногой. 20 тысяч я положила. Собирала – тоже на дело. И сколько ходим – все обещают, но никто ничего не делает. Ну, к кому обращаться? К кому???/

Та не тільки гроші цікавлять людей – вони хочуть справедливості. На даний момент відкриті кримінальні провадження за ознаками двох злочинів: шахрайства та невиконання судового рішення, а також призначено судово-економічну експертизу у провадженні щодо Першої кредитної спілки. Але, вважає Юрій Лебідь, вона тільки гальмує процес розслідування справи.

/Юрій Лебідь, громадський захисник вкладників Першої кредитної спілки
На протязі 6 років ми вимагаємо тільке одне, щоб наші документи, документи людей (а нас по списку уже 240 чоловік: 200 полтавських, 44 з Кременчука і Комсомольська), щоб ці документи були передані в суд/

Прокурор Полтавської області Ян Стрелюк пояснив, що наприкінці червня цього року було вирішено передати кримінальне провадження щодо Першої кредитної спілки до слідчого управління УМВС України в Полтавській області. Після цього процесуальний керівник – прокурор – надав письмові вказівки слідству, однією з яких є судово-економічна експертиза.

/Ян Стрелюк, прокурор Полтавської області
Наразі, за оперативною інформацією, на сьогодні десь вона готова на третину. І процесуальним керівником вживаються заходи з метою якнайшвидшого прискорення виконання цієї експертизи у зв’язку з тим, що висновок цієї судово-економічної експертизи буде використано, як доказ у кримінальному провадженні/

Аналогічна ситуація склалася і з Спілкою пенсіонерів України. Кримінальне провадження щодо неї також знаходиться у слідчому управлінні. Вкладникам цієї кредитної спілки є чого чекати, запевняє прокурор Полтавської області.

/Ян Стрелюк, прокурор Полтавської області
Ми вже в ході досудового розслідування віднайшли будинок і квартиру, на які накладено арешт і які за допомогою Державної виконавчої служби Полтавського обласного управління юстиції ми реалізуємо їх і таким чином хоча б частково зменшимо заборгованість і відшкодуємо збитки конкретним вкладникам/

Наприкінці прокурор Полтавської області запевнив, що ніякої тяганини, ніякого зволікання з розслідуванням цих двох кримінальних проваджень не буде.

Стрічка новин