В Полтаві – нова фотовиставка

В Полтаві – нова фотовиставка. Обличчя воїнів Другої світової, визволителів Полтави – більшості із цих людей уже немає серед нас, та їх світлини можна побачити на виставці у літературно-меморіальному музеї імені Короленка.

В одній із кімнат музею імені Володимира Короленка вмістилося близько 40 світлин. На них – багато облич, які уже не побачиш серед живих. Це воїни Другої Світової війни і ті, хто допомагав наближати перемогу. До 71-ї її річниці, власне, і підготована виставка трьома полтавськими фотохудожниками.

/Ілля Назаркін, фотохудожник
Для мене, перш за все це, хвала ветеранам, низький їм уклін, вони змагалися за мир на нашій землі. На жаль, ця виставка зараз актуальна як ніколи. Щоб люди згадали цих людей, це наші діди, наші батьки/

Це роботи батька та сина Назаркіних і ще одного майстра – Аркадія Славуцького, він через хворобу на відкритті виставки не був. Фотографії збиралися 15 років.

/Сергій Назаркін, фотохудожник
Я пам'ятаю свою першу роботу – ось стоїть ветеран, чорно-біла фотографія – Бородай, розвідник, – це фото було у «Вечірній Полтаві» на першій полосі/

Людину, яка на фото, везли у будинок пристарілих. Десь в районі Судіївки він утік. Там зустрів жінку, з якою створили сім'ю, народили 3 дітей. Сергій Назаркін згадує цього ветерана як життєрадісного і роботящого – попри те, що у нього не було кистів рук та ніг.
Ці фото у музеї імені Короленка будуть іще місяць.

Стрічка новин