З лютого НБУ прийняв низку постанов для врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках

З лютого цього року Національний банк України прийняв низку постанов для врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках. Постанова №540 від 29 серпня доповнює норми, які приймались в антикризових документах. Більше про це – в наступному сюжеті.

Військові дії на Сході України позначились на роботі банківської системи. Щоб врегулювати ситуацію, Нацбанк ввів низку обмежень, які стосуються як фізичних осіб-резидентів, так і нерезидентів-клієнтів банківських установ. За день в межах однієї банківської установи особа може купити іноземну валюту в сумі, що не перевищує 15 тисяч грн. Нині банки зобов'язані обмежити видачу готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків.

/Алла Гольцева, начальник відділу валютного контролю та ліцензування УНБУ в Полтавській області
Якщо ви відкрили депозитний чи поточний рахунок в іноземній валюті і строк закінчився по цьому вкладу, ви можете забрати лише еквівалент 15 тисяч грн. в іноземній валюті/

Обмеження щодо суми готівки в національній валюті, яку клієнт може отримати за добу, не стосуються зарплати, витрат на відрядження, пенсій, стипендій та інших виплат. Уповноважені банки мають право достроково повертати вклади, залучені в іноземній валюті за всіма типами договорів.

/Алла Гольцева, начальник відділу валютного контролю та ліцензування УНБУ в Полтавській області
Видача готівкових коштів в межах України з електронних платіжних засобів, в тому числі і платіжних карток, здійснюється лише в гривні/

Що стосується переказів: якщо їх сума більше 15-ти, але менша 150-ти тисяч грн. в місяць, то операцію можна провести через поточний рахунок в іноземній валюті. При цьому фізичні особи-резиденти зобов'язані пред'явити відповідні документи. Якщо ж сума переказу не перевищує 15 тисяч грн. за день, то підтверджуючі документи не потрібні.

Стрічка новин