У Полтаві триває операція «Мобільний телефон»

У Полтаві триває операція «Мобільний телефон». Відтак водії мають бути готові до штрафів. В першу чергу це стосується тих, хто порушує Правила дорожнього руху та розмовляє за кермом по мобільному телефону. Який у такому випадку потрібно сплатити штрафу – у нашому наступному сюжеті.

Під час розмови по мобільному телефону реакція людини сповільнюється на одну секунду. Тож водієві потрібно утричі більше часу для реагування на складну дорожню ситуацію. Внаслідок цього гальмівний шлях збільшується приблизно на 25 метрів, розповідають в Державтоінспекції Полтави. Однак більшість водіїв не звертає увагу на такі «дрібниці». Тому нагадати водіям Правила дорожнього руху, говорить Олександр Крайник, ніколи не зайве.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтава
Суть – проведення заходів профілактики серед водіїв по унеможливленню користування під час руху мобільним телефоном. Один із видів ДТП – неуважність під час користування мобільним телефоном/

В ході проведення акції «Мобільний телефон», продовжує Олександр Крайник, працівники ДАІ документують факт правопорушення. Для цього використовують відеозйомку. Тільки так, зазначає фахівець, можна довести водію, що той порушив правила дорожнього руху.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтава
Якщо буде доказова база для складання адміністративного матеріалу – матеріал буде складатися. Відповідно, за порушення Правил дорожнього руху в частині користування мобільним телефоном, передбачені статею 122 ч.2 КУпАП, відповідно – 425 гривень/

Водії, які під час руху говорили по телефону, свою провину визнають. Але в той же час зазначають: у них на це були важливі причини.

/Бліци
- Я знаю, але обставини...
- Є поняття форс-мажорні обставини. Ось були форс-мажорні обставини – треба було взяти телефон/

Та були і такі водії, які не погоджувалися з тим, що порушили правила.

/Бліц
Я тобі кажу: не пиши протокол, якщо напишеш, то я візьму трубку і постійно говоритиму по телефону. Постійно/

Державтоінспекція рекомендує користуватися пристроями hands free (провідними та Bluetooth-гарнітурами чи навушниками), оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки.

Стрічка новин