Цього року на кожного жителя Полтавщини лісівники висадили по 8 дерев

Цього року на кожного жителя Полтавщини лісівники висадили по 8 дерев. Всього ж в області з'явилося 700 гектарів нових насаджень. Про які ще досягнення лісової галузі звітував начальник профільного управління, дивіться у наступному сюжеті.

Напередодні професійного свята – Дня працівника лісу, природоохоронці Полтавщини підбили попередні підсумки своєї роботи за цей рік. Так в області вже висаджено 13 мільйонів штук сіянців різноманітних порід дерев. За останні 5 років в регіоні висадили понад 5 тисяч гектарів нового лісу.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства
Уже тільки за останні 5 років лісистість із 8 пересягнула цифру 9%. Це серйозна цифра. Працювали багато років, щоб залишити цифру 8/

За цей рік на території області сталося 9 лісових пожеж на площі 177 гектарів. Наймасштабніші – у Кобеляцькому та Новосанжарському районах. В обох випадках до гасіння долучалися фахівці управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю УДСНС в Полт. обл.
Це було 1 серпня у Кобеляцькому районі. Там було загорання на площі близько 137 гектарів. Для ліквідації надзвичайної події залучалося 15 одиниць техніки і 124 одиниці особового складу. Остання масштабна пожежа – у Новосанжарському районі 11 вересня. Там горіла суха підстилка на площі приблизно 39 гектарів/

Цього року, враховуючи складну економічну ситуацію, на Полтавщині значно зросла потреба у дровах. Нині всі ФАПи, говорить Юрій Тараненко, працюють на альтернативному паливі. До їх числа планують додаватися школи, дитсадки та лікарні. Всіх обіцяють забезпечити екопаливом.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства
Ми можемо надати деревної продукції 80 тисяч кубів на рік. Практично сільське населення і те населення, яке користується дровами, воно буде забезпечене. Додаються сюди школи, дитячі садки та інші підприємці, які переходять на дрова/

Допомагають лісівники і тим, хто нині знаходиться у зоні АТО. Там перебуває 6 лісівників з області. На потреби війни вже перераховано близько 100 тисяч гривень допомоги. Плюс побудовано бліндажі та оглядові вишки. Всього лісівники України перерахували більше 9 мільйонів гривень на забезпечення обороноздатності країни.

Стрічка новин