Полтавським депутатам не дали працювати на сесії, лякаючи... замінуванням

Обласні депутати провалили сесію. Сигнал про замінування будівлі облдержадміністрації, натиск активістів майдану та атмосфера виборчої кампанії – у сумі ці фактори призвели до того, що за 4 години обранці проголосували... лише за декілька питань.

На 24 сесію обласної ради шостого скликання збираються, не кваплячись. Хоча у залі порожніх місць немає. Трохи із запізненням пленарне засідання таки починають. Але після урочистих гімнів активісти майдану виходять на трибуну зі своїм зверненням. Три місяці, жаліються, вони не можуть дізнатись про розмір заробітніх плат керівників комунальних підприємств. Не отримують й обгрунтування підвищення тарифів.

/Олег Підгорний, активіст ГО «Громадський майдан Полтавщини»
Які необгрунтовано були підвищені на 100%. Куди б ми не звертались – відповідь одна: вся інформація конфіденційна. Ми вас просимо підняти питання про внесення змін – скасувати документ і прибрати в договорі пункт 6.3./

Наче б то заважає надавати інформацію пункт про конфіденційність умов контракту, за якими працюють очільники обласних підприємств. Відповідне положення підписував голова обласної ради, тому активісти почали вимагати у депутатів скасувати його одразу ж на сесії.

/Олег Підгорний і Віктор Бугайчук
- По ЖКГ ваше питання є – у питанні «Різне». Формулюйте своє запитання, ми включимо його і обговоримо.
- А ми не віримо, бо було неодноразово так, що під кінець вже половини депутатів тут не було/

Активістів переконали, що питання розглянуть. Не встигли в обласній раді перейти до затвердження порядку денного, як виконуючий обов'язки голови обласної ради повідомив: будівлю адміністрації замінували, тому приміщення треба звільнити.

/В КАДРІ: На певний проміжок часу, поки будуть проведені оперативні дії. Дякую/

Залишати залу обранці теж не поспішають. Евакуація на вулицю через центральний вхід взагалі проходить мляво. Від будівлі обласної ради, як і від адміністрації, працівники йти не поспішають, та їх ніхто і не підганяє. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій таку подію і реагування на неї коментує спокійно. За який час мали б покинути будівлю усі люди – не називає.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Таких норм немає. Зрозумійте правильно: кожне приміщення має свої особливості, і щоб перевірити його на наявність чи відсутність тих чи інших речовин – потрібен певний час.
- Ми подивились, що всі виходять лише в одні двері.
- Ну чому ж, з боку ще виходили.
- Але в ці як мінімум чотири хвилини виходили.
- Ну, всі вирішили йти сюди. Така ситуація. Просто, ви ж розумієте, ніхто не вірить в те, що тут може бути заміновано/

Роботу депутати продовжують хвилин за сорок. Утверджують лише перелік питань, що мають прийняти. І знову на трибуну виходить громадськість. Цього разу обурюються новим рішенням обласної влади.

/Олег Підгорний, активіст ГО «Громадський майдан Полтавщини»
Громадяни, записані на особистий прийом до голів адміністрації, обласної ради, учасники народного віче та інші громадяни – учасники масових заходів, мають право пропуску в адмінбудівлю тільки за документами. Це що, тоталітаризм повертається?/

Активісти знову повертаються до питання тарифів, і в декого з депутатів не витримують нерви.

/В КАДРІ: депутат йде з зали/

/Володимир Оніщенко, депутат Полтавської обласної ради
А коли виникло це питання: сьогодні, вчора, тиждень тому? Чого ви не звернулися на комісію?/

Громадськість дає депутатам працювати після голосування, яке підтверджує – питання винесено на розгляд.

/В КАДРІ: рішення прийнято/

Далі на пленарному засіданні розглядають декілька питань, але виникають нові перешкоди: зал порожніє, дехто зазначає, що голосів недостатньо для затвердження рішень. Згодом – відмовляють ноутбуки. Народні обранці оголошують перерву, голови фракцій радяться. А через майже чотири години засідання оголошують: на продовження сесії збируться за тиждень, щоб розглянути решту – більше трьох десятків питань.

/Володимир Марченко, в.о.голови Полтавської обласної ради
Сьогодні у цьому залі є і політика – тривожний, навіть військовий стан, багато депутатів не готові до конструктивної роботи в тих чи інших питаннях. Якщо ми не знаходимо компромісів – треба взяти час, доопрацювати на комісіях. Питання дуже складні, умови не ті, що ми можемо вільно використовувати гроші і можем вирішувати питання щодо фінансування/

Стрічка новин