Не одну сотню тисяч гривень зібрали волонтери Полтавщини для потреб бійців

Вже не одну сотню тисяч гривень зібрали волонтери Полтавщини для потреб бійців, які захищають Східний кордон України. Починаючи з весни, благодійники активно працюють на забезпечення обороноздатності країни. Як звітують волонтери за витрачені кошти – дивіться у наступному сюжеті.

Олександра Сиротенко займається волонтерством у вільний від роботи час. Дівчина настільки переймається долею українських бійців, що відмовилася взяти участь у всесвітньому флеш-мобі «Айс баккет челендж». За його умовами, якщо облився холодною водою – на благодійність перераховуєш 10 доларів, якщо ні – 100. Олександра по 500 гривень вже перерахувала Полтавському батальйону небайдужих та добровольчому батальйону «Січ».

/Олександра Сиротенко, волонтерка, координатор Полтавського батальйону небайдужих
Вирішили, що краще віддати 1000 гривень. У мене були плани придбати книги на форумі видавців у Львові. Але я вирішила, що краще, щоб ці гроші пішли захисникам. І дай Бог, щоб скоріше закінчилося це протистояння. Я не кажу, що це АТО – це війна, і тоді я разом з цими хлопцями поїдемо у Львів і накупимо втричі більше книжок/

А поки хлопці воюють, їм необхідне матеріальне забезпечення. В першу чергу це стосується добровольчих батальйонів. Одна із потужніх волонтерських організацій – Полтавський батальйон небайдужих при Свято-Успенському кафедральному соборі. Тут говорять: зі звітами про витрачені кошти та куплені речі можна ознайомитися у соціальних мережах. Крім цього, ведеться чітка «паперова» бухгалтерія.

/Наталія Гранчак, координатор Полтавського батальйону небайдужих
Все це ми оформляємо. У нас є для цього спеціальна папка по звітності. Ми її ведемо щоденно по надходженню коштів. Ми записуємо: допомога військовим, дата, яка сума, хто приніс і оформляємо/

Якщо ви сумніваєтеся у чесності благодійників, розповідає адвокат та волонтер Юрій Моторний, необхідно вимагати документи, що засвідчують рух переданих вами коштів.

/Юрій Моторний, адвокат, волонтер
У нас є акти прийому-передачі. У нас є звернення до міліції, де ми просимо прйняти. Є листи міліції. Коли ми зверталися до санітарної роти, ми також оформили акт передачі. Є приклади, коли збирають гроші, а потім їх пропивають або кудись дівають. Тому правильно, що люди просять докази/

Ще одна волонтерська структура, яка діє в регіоні, – Єдиний інформаційний центр Майдан-Полтава спільно з Полтавською самоообороною майдану об'єднаною. Ось та гуманітарка, якою регулярно забезпечують біженців та бійців. Добровольчі структури нині матеріально забезпечені досить добре, говорять представники останніх, хоча до передової волонтерам доходити не завжди безпечно.

/Анатолій Ханко, боєць батальйону «Азов»
З кінця серпня наш батальйон дислокувався поблизу Іловайська, Старобешево, коли там велися активні бої. Тому волонтери доставляли допомогу до блок-постів, якомога далі. Так як їхати під обстрілами градів та куль небезпечно/

Для бажаючих підтримати українських військових в Інтернеті небайдужі створили «Базу перевірених волонтерів». Такі сайти нині набирають популярності. Тому якщо ви впевнені у місцевих волонтерах – допоможіть авторам ресурсу. Якщо ж навпаки – сумніваєтесь у чесності благодійників – повідомляйте спецслужби. Там обіцяють допомогти у вирішенні подібних ситуацій.

Стрічка новин