З 1 вересня піднявся акциз на цигарки

З 1 вересня в Україні на 5% підвищилася ставка акцизного збору на тютюнові вироби. Для виробників цигарок та міцного алкоголю це вже третє підвищення ставок в цьому році.

З 1 вересня мінімальне акцизне податкове зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів складає 304 гривень 11 копійок за 1000 штук для сигарет з фільтром, та 133 гривні 35 копійок за 1000 штук для сигарет без фільтру.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу у м.Полтава
З 1 вересня, відповідно до Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», за рахунок зростання акцизної ставки цигарки з фільтром подорожчали на 28 копійок, а без фільтру – на 13 копійок за одну пачку/

Це вже третє підвищення ставок в цьому році, розповідають в Податковій інспекції. Так з 1 липня пачка цигарок з фільтром зросла в середньому на 1 гривню 20 копійок, а без фільтру подорожчала приблизно на 50 копійок. Що стосується алкогольних напоїв, то за рахунок підняття акцизних ставок ціна за пляшку горілки об'ємом 0,5 літра зросла на 3 гривні. Також з 1 листопада, зазначають фахівці, до числа алкогольних напоїв будуть зараховані напої із вмістом етилового спирту 8,5% об'ємних одиниць і більше.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу у м.Полтава
Це такі як настоянки та бальзами, які реалізовують аптечні заклади. А також добавки, які використовують в кондитерській промисловості/

Такі напої обов'язково маркуватимуться марками акцизного податку.

Стрічка новин